Az Európai Űrügynökség Juice nevű űrszondája nem sokkal a start után készített fotókat, amin egyszerre látszik a szerkezet és a bolygónk is.
Bár elsőre el kellett halasztania az Európai Űrügynökségnek (ESA az eddigi legambiciózusabb küldetésének indítását, április 14-én végre elstartolhatott a Juice. Az ESA a Jupiter jeges holdjaihoz küld egy szondát, ami az élet után kutat majd az óceánokban, amelyek a felszín alatt húzódhatnak meg.
A Juice útja nagyon hosszú lesz: háromszor kerüli majd meg a Földet, és egyszer elrepül a Vénusz mellett is, hogy kellő energiát gyűjtsön a Jupiter eléréséig. Ez 2031-ben történhet majd meg. Ekkor állhat pályára a bolygó körül, majd 2034-ig háromtucat alkalommal repülne el közel a Ganymedes, az Europa és a Callisto holdak mellett.
Az űrszonda fedélzetén természetesen kamera is van, így nem sokkal az indítás után már képeket is készített a Földről, amelyeket most osztott meg az ESA.
A felvételeken a Juice egy része és a Föld is látható. A szerkezet a napelemeit és az antennái egy részét is megmutatta.
Az ESA közlése szerint azért készítette az 1024x1024 pixel felbontású képeket, hogy tesztelje a rendszer kameráit. Ezeket úgy szerelték fel, hogy rögzíteni tudják az űrszonda legfontosabb mozzanatait. Ahogy fentebb is írtuk, a Jucie a Vénusz – és a Hold – mellett is elrepül majd, a tervek szerint arról is készül majd „űrszelfi”.
Az űrügynökség szerint a tudományos célból felszerelt kamerák jóval nagyobb felbontásúak, így precízebb képet adnak majd a Jupiter holdjairól.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.