A kínai energetikai vállalat, a China Energy 2011-ben kezdte el építeni a maertangi erőművet, most készültek el vele. Teljes kapacitással 2024 márciusában kezdhet el üzemelni. Ha bekapcsolják, 7,3 milliárd kWh elektromos áramot termelhet.
Hamarosan megkezdheti működését Kína legnagyobb vízerőműve, a maertangi létesítmény. A Sárga-folyóra telepített erőművet eredetileg 2018-ban akarták üzembe állítani, ám az építési munkálatok csúszása miatt teljes kapacitását minden valószínűség szerint csak 2024 márciusában érheti el.
Az Interesting Engineering azt írja, az építményt 5000 méteres magasságban húzta fel a China Energy, a szerkezete betonból és kőzetből áll Csinghaj tartományban. A teljes kapacitása nagyjából 2,2 millió kW (2,2 GW), amivel évente átlagosan több mint 7,3 milliárd kWh elektromos áram állítható elő. Ezzel a China Energy szerint 2,56 millió tonnával csökken a szénfogyasztás, és 8,16 millió tonnával kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe.
Ha azt vesszük alapul, hogy 1 GW energia 300 ezer átlagos (európai) háztartás számára elegendő, akkor a vízerőmű nagyjából 660 ezer háztartásnak állíthat elő áramot.
A kínai vállalat Maertang-projektje a zöld energiára épít. Vízenergiából és napenergiából is állítanak majd elő áramot, melynek tárolását is megoldják. A vízerőmű mellett Ninghszia autonóm tartományban a vállalat egy napelemparkot épített fel, amelynek teljes kapacitása 3 millió kW lesz. Ez 3 GW, ami 900 ezer háztartás fogyasztásának felel meg.
Megépíti Kína a világ legnagyobb szélerőművét, 13 millió otthonnak adhat áramot
Kína egy 43,3 GW kapacitású szélerőművet húzna fel a Tajvani-szorosban, ami 13 millió háztartás számára termelhet elegendő villamos energiát.
Az üzem hamarosan 1 millió kW kapacitással kezdi majd meg a termelést, a másik 2 millió kW-os részleget pedig most kezdi el építeni a China Energy, és várhatóan az év végéig sikerül is befejezni a munkálatokat.
Kína jelenleg a világ egyik legnagyobb energiafogyasztója, így a zöld energiára való átállása globális szempontból is kritikus jelentőségű.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.