A kínai keresőcég, a Baidu által fejlesztett csevegőbot, az Ernie a kínai szabályozások miatt nem nagyon tud válaszolni a politikai kérdésekre, ugyanakkor arra már képes, hogy szöveget konvertáljon képpé.
Azután, hogy az OpenAI 2022 novembere végén bemutatta a ChatGPT-t, a mesterséges intelligencia vezérelte chatbotot, Kína vezetése felszólította a távol-keleti országban működő technológiai cégeket, hogy fejlesszenek egy kínai verziót. Ez lett az Ernie bot, amit végül március közepén mutatott be a kínai keresőcég, a Baidu.
A képességeitől nem voltak elámulva a befektetők, olyannyira nem, hogy a cég részvényeinek árfolyama rövid idő alatt 10 százalékot esett. A kínai South China Morning Post beszámolója szerint azonban van olyan terület, amiben lekörözi az amerikai riválisát.
A lap azt írja, a Baidu fejlesztése pontosabb, mint amit az OpenAI chatbotja tud, ugyanakkor a politikai tudása még szegényes. A beszámoló szerint a szigorú korlátozások megnehezítik az Ernie bot számára, hogy választ adjon a kínai politikával kapcsolatos kérdésekre.
Megkerülik a Nagy Tűzfalat a kínai diákok, hogy hozzáférjenek a ChatGPT-hez
Kína nemrég jelentősen korlátozta az országon belüli hozzáférést a ChatGPT-hez, mert az szerinte nyugati propagandát terjeszt. A kínai diákok azonban megpróbálják megkerülni a tiltást.
Amikor például feltették a programnak a kérdést, hogy Kína demokratikus ország-e, a chatbot azt válaszolta, hogy még nem tanulta meg, hogyan válaszoljon erre a kérdésre. A bot ugyanakkor a valós idejű információkhoz is hozzáfér, és képes bemutatni a kínai politikusokat.
A ChatGPT ehhez képest jobban ismerte a kínai politikai rendszert, és jobban tudott válaszolni a kérdésekre, bár csak 2021-ig tudott hozzáférni az adatokhoz.
Amiben viszont előrébb jár az Ernie a ChatGPT-hez képest, az az, hogy a felhasználó által beírt szavakból képes képeket generálni. A felhasználók ugyanakkor úgy vélik, hogy a kínai eszköz csak más képgenerátorok által elkészített képeket ad vissza eredményként.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.