Putyin kiadta az ukázt a Sberbanknak, hogy működjön együtt Kínával a mesterséges intelligencia területén
Az orosz pénzintézet úttörőnek számít Oroszországban, Gigachat néven még chatbotot is kiadtak 2023-ban.
Az orosz pénzintézet úttörőnek számít Oroszországban, Gigachat néven még chatbotot is kiadtak 2023-ban.
Biztonsági megfontolásból ezentúl nem lehet futtatni a DeepSeek mesterséges intelligenciáját az ausztrál kormányzat eszközein. A meglévő telepítéseket is törölni kell.
Felhasználói adatok is hozzáférhetők voltak a DeepSeek védtelenül hagyott adatbázisában, mutattak rá a Wiz Research kutatói.
Az Alibaba kiadta a Qwen 2.5-Max nyelvi modelljét, mely az ígéret szerint jobb, mint a DeepSeek, az OpenAI és a Meta hasonló megoldása.
A technológiája jogszerűtlen felhasználásával vádolja a DeepSeek fejlesztőjét a ChatGPT mögött álló OpenAI.
Pár nap alatt felforgatta a mesterséges intelligencia piacát a DeepSeek, és egy friss jelentés szerint az új, olcsóbb kínai modell már most jobb, mint a Meta idén érkező legújabb fejlesztése. A cégnél nagyon szeretnék megérteni, hogyan.
Több területen is próbára tettük a DeepSeek új mesterséges intelligenciáját, és összevetettük a képességeit a ChatGPT-éivel. Az eredmény felemás, de nem mindegy, honnan nézve: ha mellé tesszük, mennyivel olcsóbb lehet a DeepSeek megoldása, már más a kép. Csak ne lenne a durva cenzúra.
A tőzsdéken és a mesterséges intelligencia képességei iránt érdeklődők körében is meglepetést és felfordulást okozott hétfőn egy új kínai szolgáltatás, a DeepSeek. A chatbotot bárki kipróbálhatja, csak egy gyors regisztráció kell hozzá. Az érdeklődés óriási, a szerverek leterheltek – mutatjuk a gyorsítósávot.
Az egész mesterségesintelligencia-iparágat felrázhatja egy kínai cég, a DeepSeek újdonsága: az új modell előállítása sokkalta olcsóbb, és a legfejlettebb chipekre sem volt szükség hozzá. Mégis, állítólag simán hozza azt, amit az OpenAI technológiája.
A mesterséges intelligenciát kínáló kínai cégek gyakorlatilag ingyen adják a szolgáltatásaikat, amire a távol-keleti vállalkozásoknak most nagy szükségük van, miután a ChatGPT kivonult a piacról.
Hszi Csin-ping kínai elnök tanaiból lett betanítva, és már próbálgatják a legújabb kínai mesterséges intelligenciát.
Már egy videón is látni, mire képes egy kínai startup és egyetem által fejlesztett videógenerátor, a Vidu. Bár a viszonyítási alap az OpenAI Sora, látszólag még nem tart ott minden tekintetben.