Bővítményeken keresztül már a valós idejű információkra is képes lesz rákeresni a világhálón a ChatGPT – ami egyszerre okosítja meg és teszi veszélyessé a programot.
A ChatGPT rövid idő alatt tett szert óriási népszerűségre, eddig azonban csak korlátozott volt a tudása – nagyjából 2021 szeptemberéig rendelkezett információkkal a világ történéseiről, frissebb történésekről nem tudott, a világhálóhoz sem fért hozzá.
Ez azonban most megváltozik, ugyanis – bizonyos esetekben – már képes lesz hozzáférni az internethez, a fejlesztő OpenAI ugyanis csütörtökön bejelentette: elérhetővé tette a bővítményeket a ChatGPT-hez, melyek kiterjesztik a chatbot tudását, így az már képes hozzáférni külső adatbázisokhoz, információforrásokhoz – és magához az internethez – is.
Az újítás egyelőre csak néhány prémium felhasználónál és várólistán szereplő fejlesztőnél érhető el, és még kicsit várni kell a szélesebb körű bevezetésre, valamint az API (alkalmazásprogramozási interfész) kiadására – írja a TechCrunch.
Komoly hiba volt a ChatGPT-ben, láthatták a felhasználók mások beszélgetéseit
Hétfő délelőtt többen is arról panaszkodtak, hogy mások beszélgetéseinek címeit látják a ChatGPT-ben. A hibát azóta javították, a fejlesztők a probléma kivizsgálását ígérik.
Az, hogy a ChatGPT közvetlenül hozzáfér az internethez, veszélyeket is hordozhat magában – a chatbot eddig egy kész, állandó adatbázisból dolgozott, az interneten azonban tényleg bármi előfordulhat. A keresőmotorok saját mechanizmusokat használnak arra, hogy a megbízhatatlan, esetleg káros tartalmak a találatok elejére kerüljenek – egy, a web egészéhez hozzáférő chatbot azonban könnyen belefuthat egy olyan weboldalba, ami valótlanságokat tartalmaz.
Az OpenAI maga is elismeri, hogy a webhez hozzáférő ChatGPT akár olyan káros dolgokat is végrehajthat, mint spam vagy csaló e-mailek küldése, de a rosszindulatú felek is kihasználhatják a tudását. A fejlesztők azonban állítják, igyekeztek lépéseket tenni ezek megelőzésére.
A ChatGPT mögött álló mesterséges intelligencia legújabb változatát, a GPT-4-et néhány napja mutatta be az OpenAI, mely még okosabb és többre képes, mint az elődje.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.