Összeköthetjük a kellemest a hasznossal: ahelyett, hogy a fiók mélyén porosodna rosszabb esetben a kukában végezné régi androidos telefonunk, egy kis ráfordítással egy divatos eszközt, digitális képkeretet készíthetünk belőle. Pláne ilyenkor, amikor amúgy is tele vagyunk ünnepi fotókkal.
Valószínűleg sokak karácsonyfája alá került idén valamilyen androidos okostelefon, ami átveszi a régebbi készülék helyét. De mi legyen ez utóbbival? Persze elajándékozhatjuk, azonban az is elképzelhető, hogy bár teljesen jól funkcionál, de már nem néz olyan jól ki, hogy érdemes legyen tovább adni. Azért ilyenkor sem kell még a kukára gondolni, ugyanis egy ilyen eszközből egy igazán divatos digitális képkeret készíthető, ráadásul úgy, hogy ez egy fillérbe sem kerül (legfeljebb egy kis szabadidőbe).
A kiválasztott képeknek rajta kell lenniük az androidos telefonon. Ha már ez eredetileg is így van, az szerencse, de természetesen máshonnan is felvihetünk képeket, például a számítógépünkről.
Ilyenkor egyszerűen csatlakoztatni lehet a telefont egy adatkábellel a számítógéphez. Ha a képek másik telefonon vannak, akkor lehet vinni őket Bluetoothon vagy egy fájlmegosztó alkalmazásokon keresztül. Ha sok fényképünk van, és a régi androidos telefonban nincs sok tárhely, akkor akár egy felhőalapú tárhelyszolgáltatást is választhatunk. Ilyen például a Google Drive, a Dropbox vagy a OneDrive.
Ha megvannak a fotók, akkor el lehet kezdeni megjeleníteni azokat a régi androidos telefonon. Ehhez használható például a Fotoo nevű digitális képkeret alkalmazás, amely mind az offline, mind az online tárolással elboldogul, így használhatjuk a telefonra mentett fotókkal, vagy a felhőalapú tárhelyen lévőkkel is.
Ha felteszi ezt a programot a régi mobiljára, bármikor benézhet a lakásába
Bár egy egyszerűbb, otthoni célra használható biztonsági kamera ma már néhány ezer forintért is beszerezhető, legtöbben már most rendelkeznek ilyennel akkor is, ha nem tudnak róla: elég csak kinyitni a régi, használt kütyüket rejtő fiókot.
A Fotoo beállításához a következőket kell tennie. Mindenekelőtt telepíteni kell az a Google Play áruházból. Ezután nyissa meg az alkalmazást, és az indításhoz érintse meg a képernyőt. Ezután válassza ki, hogy hol tárolta a fotóit. A fényképei most megjelennek a képernyőn.
Érintse meg egyszer a képernyőt, és válassza a Beállításokat. Kapcsolja be az Indítás rendszerindításkor funkciót az Automatikus indítás alatt. Így a Fotoo megnyílik, ha a telefon újraindul. Érintse meg a visszafele mutató gombot, majd ismét érintse meg a képernyőt a beállításokból való kilépéshez.
Ha testre szeretné szabni a kijelzőt, nyissa meg újra a Beállításokat. Itt módosíthatja a képek megjelenési idejét, az átmeneti hatásokat, és még a dekorációkat is. Ha a Fotoo prémium verzióját vásárolja meg valaki, még háttérzenét is adhat a fényképekhez. Ezután még érdemes valamilyen állványt is barkácsolni a telefonnak, hogy tényleg digitális képkeret benyomást keltsen.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.