Tech László Ferenc 2022. október. 23. 16:03

Zene füleinknek: teszten a kicsiben nagyot szóló AirPods Pro 2

László Ferenc
Szerzőnk László Ferenc

Az Apple új felsőkategóriás fülhallgatója első blikkre ugyanolyan, mint az elődje, de ahogy megszólal rögtön tudjuk, hogy ez itt most valami nagyon új. Kipróbáltuk a fejlettebb zajszűrős, hangszórós töltőtokos AirPods Pro 2-t.

Az Apple 2016-ban az elsők között dobott piacra TWS, vagyis True Wireless Stereo kategóriás fülhallgatót, ez volt az egyedi kialakítása révén villámgyorsan a figyelem központjába került AirPods. Azóta már a harmadik generációjánál tart a hófehér apróság, a 2019-ben debütált nagytestvérből, a hozzáadott értékként fejlett zajszűrést felvonultató AirPods Próból pedig idén ősszel jött ki a második kiadás.

Kipróbáltuk, hogy mire képes a gyakorlatban az AirPods Pro 2, melyet az elődjével is összevetettünk.

László Ferenc

Ismerős külső

A külsőségeket illetően lényegében minden változatlan maradt. A kis doboz szinte teljesen ugyanúgy néz ki, a töltőtok maradt a régi, és maguk a kis fülesek lényegében változatlan dizájnt vonultatnak fel. Az ördög azonban a részletekben rejlik.

A gömbölyded hófehér töltőtok milliméterre ugyanakkora, mint az elődje, de a tömege 45,6-ról 50,8 grammra nőtt. A felhajtható tetőrész sajnos továbbra is kicsit lötyög, ezen illett volna javítani. Újdonság a jobb oldalt kialakított pántcsatlakozó, ily módon mostantól bárhova oda tudjuk lógatni a kis eszközt.

Balra az előd, jobbra az új modell
László Ferenc

Szintén újdonság az alul elhelyezett hangszóró, mely segít a töltőtok megtalálásában, illetve hanggal jelzi a merülőben lévő akkumulátort, illetve a sikeres párosítást. Az IPX4 minősítésnek köszönhetően sem az izzadtság, sem a szakadó eső nem tehet kárt a technikában.

A töltőfej nem meglepő módon fizetős extra, az alapcsomagban egy USB-C/Lightning kábel, valamint az eddigi három helyett négy gumiharang szett található.

A régi és az új AirPods Pro
László Ferenc
László Ferenc

Elő a fülessel!

Maga a headset is változatlan kialakítású maradt, egyedül a kis fekete betétek pozíciója változott, illetve 5,4-ről 5,3 grammra csökkent a tömeg. Elődjéhez hasonlóan szuperkényelmes a viselet, ami nemcsak a szerény tömegnek, hanem a véleményünk szerint tökéletes formatervnek is köszönhető.

Néhány pillanattal a fülbe történő behelyezést követően lényegében megfeledkezünk arról, hogy valami a hallószervünkben csücsül, és a legjobb az egészben, hogy még aktív sportolás közben, megizzadva sem kell attól tartanunk, hogy az AirPods Pro 2 kihullik a fülünkből, vagy akár csak picit is elmozdul a helyéről.

László Ferenc

A headset lefelé álló kis szarvának nyomkodásával érhetők el a különböző funkciók, az erőszükséglet mintha egy hangyányit nőtt volna. Egyszerűen leállítható/folytatható a zenelejátszás és könnyen ugrálhatunk kedvenc muzsikáink között, illetve most először végre a hangerő is állítható a headseten. Ehhez fel-le kell húzni az ujjunkat, ami jól hangzik, de a gyakorlatban kicsit körülményesen valósítható meg.

Az aktív zajszűrés ki/bekapcsolásához nyomva kell tartani a kis nyúlványt. A zajkioltás már az elődön is kiválóan tette a dolgát, azonban a másodpercenként 48 ezres mintavételezésre képes új H2 chip még magasabbra helyezi a lécet. Többek közt repülőgépen is próbára tettük a zajszűrést, mely ha nem is 100 százalékban, de igen jó hatékonysággal vette fel a harcot a monoton hajtómű zúgással.

László Ferenc

László Ferenc
Felhasználói élmény

Az új hangszóróknak és az optimalizált hangzásnak köszönhetően a korábbiaknál több basszust és összességében véve szebb hangzásképet kapunk, és ez nem holmi placebo, hanem ténylegesen átélhető remek felhasználói élmény. Ugyan továbbra sem kapunk veszteségmentes audio támogatást, ami elvárható lenne egy ilyen high-end kategóriás terméktől, de a hangminőség e nélkül is olyan kiváló, hogy ebbe teljesen felesleges belekötni.

A Bluetooth verziószáma 5.0-ról 5.3-ra emelkedett, a csatlakoztatott iPhone-on minden részletesen beállítható, bár hangszínszabályzó továbbra sem érhető el. Hasznos extra a füldugó illeszkedési teszt, illetve a True Depth kamera segítsévével megvalósított térbeli hangzás személyre szabás, amikor is a telefonunk kamerája feltérképezi a füleinket.

László Ferenc

Elődjéhez hasonlóan az új AirPods Pro is kiválóan használható androidos telefonokkal, de persze elbukunk néhány szoftveres funkciót és a jó öreg Sirit.

A zenelejátszási idő 4,5-ről 6 órára, a beszélgetési idő pedig 3,5-ről 4,5 órára nőtt az Apple szerint, és a gyakorlatban is hasonló előrelépés tapasztalható. A headsetet elegendő 5 percre a tokba helyezni ahhoz, hogy 1 óra zenelejátszási időt nyerjünk, ami kiváló dolog.

A töltőtok egy komplett feltöltéssel 30 órás zenebonálást tesz lehetővé, ez 6 óra növekmény az előző generációhoz képest. A tok nemcsak Lightning kábellel és Qi technológiával, hanem MagSafe-en keresztül és az Apple Watch okosórák töltőjével is feltölthető.

László Ferenc
László Ferenc

Konklúzió, árak

+: kényelmes viselet, fejlett zajszűrés, remek hangzásvilág, hosszabb üzemidő, új töltési lehetőségek és egyéb extrák.

: nincs lossless audio támogatás, a hangerőállítás nem tökéletes, a tok fedele kicsit lötyögős, magas ár.

Az Apple remek munkát végzett, a jól működő bevált dolgokon nem változtatott, csak ott nyúlt hozzá az eredeti AirPods Próhoz, ahol az ténylegesen indokolt volt. Ily módon maradt a már jól ismert dizájn és a szuperkényelmes viselet, de sokat fejlődött a zajszűrés, szebb lett a hangzáskép és nőtt az üzemidő. Ennyi pedig már bőven elegendő lehet ahhoz, hogy második generációsra cseréljük meglévő régi AirPodsunkat.

Az almás logós gyártó persze jó szokás szerint alaposan megkéri a remek felhasználói élmény árát. A 100 ezer forinton búcsúzott eredeti AirPods Pro második nekifutása 125 ezer forintot kóstál. Ha nincs szükség zajszűrésre, akkor 90 ezer forintból úszható meg egy harmadik generációs AirPods, melynek elődjét 70 ezer forinton jegyzik.

Az AirPods Pro 2 legfőbb riválisai közé sorolható a 100 ezer forintos Samsung Galaxy Buds2 Pro, a 85 ezer forintos Sony WF-1000XM4 és a 80 ezer forintos Huawei FreeBuds Pro 2.

László Ferenc

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?