A YouTube-on több olyan gomb is van, amivel befolyásolhatjuk, milyen videók ne kerüljenek be az ajánlott tartalmak közé. A jelek szerint azonban ezek alig használnak.
Aki sokat néz videókat a YouTube-on, az egészen biztosan találkozott már azzal, hogy nagyon nehéz megértetni a rendszerrel, hogy milyen típusú tartalmakat ne tegyen be az ajánlottak közé. A jelek szerint ez a feladat még nehezebb lehet, mint elsőre gondolná az ember.
A Mozilla ezzel kapcsolatban készített egy nagyobb kutatást, ami arra jutott, hogy a szolgáltatáson belüli vezérlői, mint például a Nem tetszik gomb nagyrészt hatástalanok az ajánlott tartalmak kontrollálására. Az eredmény azt mutatja, az ilyen gombok az esetek kevesebb mint felében működnek hatékonyan.
Tegye fel ezt a gépére: utána csak rá kell szólnia a YouTube-ra, és máris indul a videó
Kiküldött tudósítónk az ukrán hadsereg által frissen felszabadított területeken dolgozik. Csütörtökre egy aknamentesítő egységhez csatlakozott, velük jutott el olyan falvakba, amelyek több mint fél évig voltak orosz uralom alatt.
A Mozilla RegretsReporter nevű bővítményből gyűjtött adatokat használta fel az elemzés elkészítésére. A jelentés több millió ajánlott videóra, és több ezer felhasználó beszámolójára épül.
A cég alapvetően négy megoldás:
- a Nem tetszik,
- a Nem érdekel és
- a Ne javasold ezt a csatornát gomb hatékonyságára,
valamint arra volt kíváncsi, mennyire használ, ha egy videót eltávolítanak a megtekintési előzmények közül.
Fontos frissítést kapott a YouTube, nagyobb figyelmet kapnak a podcastok
Kiküldött tudósítónk az ukrán hadsereg által frissen felszabadított területeken dolgozik. Csütörtökre egy aknamentesítő egységhez csatlakozott, velük jutott el olyan falvakba, amelyek több mint fél évig voltak orosz uralom alatt.
A felmérés szerint ezek hatékonysága eltérő, de összességében kicsi és nem elegendő. A három gomb közül a harmadik volt a leghatékonyabb (43 százalékban akadályozta meg a nem kívánt tartalmak megjelenítését), míg a legrosszabbul a Nem érdekel (11 százalék) teljesített. A Nem tetszik sem volt sokkal jobb (12 százalék), míg ha valaki eltávolított az előzmények közül egy videót, az 29 százalékban gyomlálta ki a nem kívánt tartalmakat.
A Mozilla arra is felhívta a figyelmet, hogy a kutatás résztvevői gyakran úgy akadályozzák meg a tartalmi ajánlást, hogy VPN-kapcsolaton keresztül néznek meg egy videót. A cég szerint ezért a YouTube-nak pontosabban kell elmagyaráznia a gombok működését, és proaktívabb módokat kell adnia az emberek számára, hogy kiderüljön, mit nem szeretnének nézni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.