A német repülőtereken annyira kevés a dolgozó, hogy a német kormány felgyorsítja a vízumok kiadását.
A német kormány felgyorsítja a munkavállalási engedélyek, valamint a vízumok kiadásának menetét több ezer, főként török repülőtéri dolgozó számára – írja a Reuters. A lépéssel Németország enyhíteni szeretné azt a káoszt, ami a repülőtereken alakul ki a tömegesen utazni vágyók miatt.
A lap megjegyzi: Európa több repülőterén is hosszú sorokkal talákozhatnak azok, akik repülőgépre várnak. Ennek oka elsősorban a munkaerő hiánya, a koronavírus-járvány után ugyanis még nem tudtak felkészülni a repülőterek a megélénkülő keresletre.
Elérte Budapestet az európai reptérkáosz, de itt az extraprofitadó is okozhat kellemetlen meglepetéseket
Járattörlések, több órás késések, kígyózó sorok - komoly gondokat okozott a nagyobb európai repülőtereken a koronavírus utáni újraindulás. Miközben egyre többen akarnak utazni, a repülőtéri kiszolgáló cégek és a légitársaságok munkaerőhiánnyal és sztrájkokkal küzdenek. Ferihegyen a késésekkel és a növekvő utasforgalommal egyelőre meg tudnak birkózni, de a külföldi problémák az ide utazók életét is megkeseríthetik.
Nancy Faeser szövetségi belügyminiszter szerint most a cél az, hogy minél több munkaerő érkezzen Németországba – például Törökországból –, így lesz személyzet, amely ki tudja szolgálni az utasokat. Hozzátette: a felgyorsított ügymenettől függetlenül ugyanolyan biztonsági ellenőrzésen fognak átesni a leendő dolgozók, mint minden más esetben.
Heil a légitársaságokat, valamint a repülőterek üzemeltetőit tette felelőssé a kialakult helyzetért, mondván, túl sok olyan embert bocsátottak el a járvány idején, akik mostanra más ágazatokban találtak maguknak munkát.
Poggyászszőnyeg borította be a Heathrow-t, miután leállt a csomagkezelő rendszer
A repülőtér vezérigazgatója szerint „kisebb fennakadások" beszélt, de voltak, akik órákig vártak a csomagjukra.
A Lufthansa vezetője, Carsten Spohr elnézést kért az utazóközönségtől, mondván: a cég hibát követett el, amikor a járvány idején elbocsátotta az alkalmazottait a cég túlélése érdekében. Heil hangsúlyozta: a kormányzati megoldás csak átmeneti, hosszú távon a cégeknek kell kellően vonzónak lenniük ahhoz, hogy az emberek ott dolgozzanak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.