Az ügy szálai áprilisra nyúlnak vissza, a támadást elszenvedő nonprofit cég azonban csak júniusban tájékoztatta ügyfeleit a problémáról.
Kalifornia legnagyobb kórházi rendszerének üzemeltetője nyilvánosságra hozott egy jelentős adatszivárgást, aminek következtében több mint 69 000 beteg szenzitív orvosi információja vált hozzáférhetővé – írta meg a Gizmodo.
A hacker(ek) a Kaiser Permanente rendszerébe jutott(ak) be. A cég által kiadott hivatalos tájékoztatóból az is kiderül, hogy a jogsértést először április 5-én fedezték fel, de az ügyfeleket csak hetekkel később, júniusban tájékoztatták.
Az amerikai egészségügyi minisztérium szerint a támadás miatt összesen 69 589 fő személyes adatához férhettek hozzá illetéktelenek.
A szolgáltató közleményében azt írta: bár nincs arra utaló jel, hogy az adatokat ki is nyerték a rendszerből, a cég szerint ez sem elképzelhetetlen.
Az adatszivárgást az okozta, hogy a támadók bejutottak az egyik alkalmazott e-mail-fiókjába. De hogy ez miként sikerült, arról nincsenek hírek.
Bár a társadalombiztosítási vagy hitelkártyaszámok nem kerültek rossz kezekbe, az ügy így is súlyos: a kikerült információk közt ugyanis megtalálható a betegek kórházi vizsgálatára vonatkozó eredménye, a nevük és más, egészségügyi dokumentumok azonosítói.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.