Magyarország első mobiltelefonos emlőshatározó-alkalmazása a hazánkban előforduló 85 emlősfaj terepi azonosításához nyújt segítséget 85 színes illusztrációval, egyes fajokhoz lábnyommintázattal és részletes fajleírásokkal.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesület közös munkájaként létrejött határozó azoknak készült, akik kezdő természetjáróként egy állandóan kéznél lévő határozó segítségével még egyszerűbben szeretnék megtudni, hogy milyen állatot láttak erdőn, mezőn.
A tájékoztatás szerint az okostelefonos alkalmazás lényege, hogy az állat alakjának, színének és élőhelyének megadását követően kiválasztja a lehetséges fajokat, de már egyetlen szűrési feltétellel is működik. Az egyes fajok adatlapján a határozást Zsoldos Márton festő színes grafikái, rövid fajleírás és egyes fajoknál a fajra jellemző lábnyom is segíti. Emellett megtalálható itt az emlősök tudományos és angol neve, rendszertani besorolása és természetvédelmi értéke is.
Az alkalmazás a határozó mellett a memóriában szereplő összes fajt bemutató lexikon és fajfelismerő játék funkcióval is rendelkezik.
Az Emlőshatározó androidos készülékeken és iPhone-okon is fut.
A 2016-ban megjelent, azóta is folyamatosan frissített Madárhatározó és a 2017-ben indult Kétéltű- és Hüllőhatározó mellett ez az egyesületek harmadik olyan telefonos alkalmazása, amely a természetjárókat segíti.
Egy madár csicsereg, és nem tudja, hogy milyen? Már 367 fajtát felismer a nagyszerű magyar alkalmazás
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesület elkészítette Magyarország első, mobiltelefonos madárhatározó-alkalmazásának jelentősen kibővített, immáron 367 hazai fajt tartalmazó verzióját.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.