Az érdekes, sőt esetenként meglepő okostelefonokat gyártó Unihertz cég gyakran gyűjt előrendeléseket a Kickstarteren egy-egy új ötletére. Legutóbb az okostelefon hátoldalát használta fel igencsak innovatívan.
Az ötlet nem új: használjuk fel informatívabban az okostelefon hátoldalát is, például úgy, hogy adjon helyet egy másodlagos kijelzőnek. Az elképzelés logikus, hiszen így megjeleníthetők értesítések anélkül, hogy a főképernyőt használnánk, azaz még az akku erejével is spórolhatunk, illetve a főkamerák is használhatók szelfikészítésre.
Ebben a megoldásban látott fantáziát a különleges telefonokat gyártó Unihertz is (a nevéhez fűződik például a Jelly 2 minimobil, a világ legkisebb 4G-s telefonja), azonban nem akárhogy valósította meg ezt a másodlagos kijelzőt, egy kisebb képernyő helyett egy okosórát, vagy legalábbis egy ahhoz nagyon hasonlító elrendezést tett telefonja hátoldalára.
A TickTock nevű okostelefon alképernyője (a Unihertz így nevezi) úgy néz ki és úgy működik, mint egy okosóra, és a telefon tulajdonosa beállíthat egy neki tetsző óralapot a képernyőhöz, de amennyibe nem tetszenek neki a meglévő opciók, meglehetősen nagy szabadságot kap e „kijelző” testre szabásában. Ez az 1,3”-es (360 x 360 oixeles) okosóra rész (vagy a gyártó szavaival élve az alképernyő) alaphelyzetben az aktuális időt mutatja, viszont azt is lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy értesítéseket küldjenek, beleértve a bejövő hívások fogadását és elutasítását. A hátsó kijelző „tükörként” is szolgál, amikor a fő kamerát szelfikhez szeretnék használni, de azért az egyetlen 48 megapixeles érzékelőtől ne várjunk csodákat, bár a gyártó csodálatos fényképminőséget említ.
A dizájnt illetően az 5G-s TickTock olyan, mint egy vaskos testű masszív telefon (egyébként IP68 por-és vízállóság minősítést is kapott), a specifikációi pedig (MediaTek Dimensity 700 5G processzor, 8 GB + 128 GB) egy erős középkategóriás telefonra utalnak, bár a 6000 mAh-s akku különlegesség lehet ebben a szegmensben(amihez egyébként 30 W-os gyorstöltés is járul). Az sem mindennapos, hogy képes figyelmeztetni, ha a töltőportja nedves lenne, ezzel védi az okostelefont a korrozív károsodásoktól.
A telefon Android 11-et futtat, de az okosórarészt támogató szoftverről nem tudni (talán Wear OS?). Mindenesetre a gyártó azt ígéri, hogy rendszeres szoftverfrissítésekkel egyre több funkciót ad majd különlegességéhez.
A Unihertz jó szokása szerint a Kickstarteren szellőztette meg ezt az ötletét is, ott akár 259 dollár fejében is elő lehet rendelni. Az érdeklődés igen nagy az okosórás okostelefon iránt, az előrendelésekből befolyt összeg messze meghaladta a Unihertz elvárásait.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.