Tech hvg.hu 2021. december. 16. 17:03

Veszélyes konkurens érkezett: itt az Oppo első összehajtható telefonja

Több, házon belüli prototípus után érezte elérkezettnek az időt a kínai Oppo, hogy bejelentse rugalmas kijelzőjű összehajtható telefonját. Úgy tűnik, megérte a hosszabb „tesztidőszak”.

Az Oppo INNO Day 2021 rendezvény talán legjobban várt eszköze a cég első hajtható telefonja volt. Már négy éve fejlesztik a készüléket, és az első benyomások arra utalnak, hogy nem volt hiábavaló a türelem.

A Gizmochina szerkesztői azonnal kézbe is vették az Oppo Find N-t, és nem sokat vártak tapasztalataik megosztásával. Az okostelefon összecsukva úgy néz ki, mint egy kissé vaskosabb iPhone 12 mini. A tömege 275 gramm, és bár először ez soknak tűnhet, összehajtva állítólag kényelmesen és jól tartható a kézben. A külső, 5,5 colos AMOLED kijelző csak 60 Hz-es, ez azonban nem jelent hátrányt a használat során. A képarány 18:9, szemben a Galaxy Z Fold3 25:9-es arányával. Ez azt is jelenti, hogy az Oppo Find N kinyitva szélesebb, mint a Samsung telefonja, egyúttal rövidebb is. Ez egyfajta fekvő tájolási érzetet kölcsönöz neki, ami már csak azért sem baj, mert az Oppo tervezői elsősorban a játékokra és a videók nézésére összpontosítottak.

YouTube/Oppo

És ha már szóba jött a kinyitás: a 7,2 colos belső kijelző 120 Hz-es frissítésű, ami szinte már több is, mint amit egy ilyen eszköztől elvárnánk. Az 1792 × 1920 FHD+ felbontás és a majdnem négyzetes képarány kellemes élménnyé teszi az olvasást, a játékot és a médiafogyasztást. Viszont az eszköz maximális 500 nites fényereje talán egy kissé csalódást kelt.

A legizgalmasabb rész persze a csuklópánt. Pete Lau, az Oppo munkatársa nagyon büszke arra, ahogy a cég megoldotta a Samsunghoz hasonló összehajtható telefonokat sújtó gyűrődés problémáját, és ez most független attól, hogy a Find N valójában a Samsung rugalmas kijelzőjét használja. A csuklópántot viszont a Huawei megoldása ihlette.

Oppo

A Flexion csuklópánt gyakorlatilag kiküszöböli a kijelző közötti rést összecsukott állapotban, és a legtöbb látószögből a képernyő gyűrődése észrevehetetlen volt. A csuklópánt azt is lehetővé teszi, hogy a telefont 50 és 120 fok közötti szögben, tetszőlegesen lehessen elhelyezni, mintha csak egy miniatűr laptopról lenne szó. Ez a forma lehetővé teszi többek között, hogy a képernyő alsó részét kontrollerré alakítsák.

Nagyon előnyös, hogy a Find N simán vált a külső és a belső kijelző között. Bármilyen feladatot is végezzenek a külső képernyőn, az zökkenőmentesen átkerül a belső képernyőre, még mielőtt az teljesen kinyílna. De fordítva is igaz: a felhasználók az eszköz összehajtásakor felfelé csúsztathatják a belső képernyőt, majd továbbra is ugyanazokat a funkciókat használhatják a külső képernyőn, ami igazán kényelmesnek tűnik.

Oppo

A tesztelők kipróbálták a telefon összes kameráját, beleértve az 50 MP-es Sony IMX766 elsődleges kamerát és a 30 MP-es szelfikamerákat, amelyek mind a belső, mind a külső kijelzőn megtalálhatók. Beltéri fényviszonyok közepette a képek meglehetősen élesek és frissek lettek, ami az OPPO testreszabott szoftverének köszönhető.

A további specifikációk miatt sem kell szégyenkeznie a Find N-nek: 2021-et írunk, és ezzel a fejlesztők is tisztában vannak, így a telefonban Snapdragon 888 dolgozik. Az akkuja 4500 mAh-s és 33 W-os töltési lehetőség is rendelkezésre áll. Mindezekhez pedig viszonylag baráti ár társul: a 8 GB/256 GB-os változat 1200 dollárnak, a 12 GB/512 GB-os pedig 1400 dollárnak megfelelő összegbe kerül Kínában. Ezek az árak bizony igencsak messze vannak a Galaxy Z Fold3 1800 dolláros indulóárától.

Már csak egyetlen nagy kérdés van: bevezeti-e globálisan az Oppo ezt a minden bizonnyal sikeres fogadtatásra találó telefont. Mert egyelőre csak Kínában értékesítik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Sport Balizs Benedek 2024. december. 31. 20:00

Garantált a libabőr – ezek voltak az év legszebb magyar sportpillanatai

Utolsó másodperces magyar gólok az olimpián, a foci- és a kézilabda-Eb-n, a férfi párbajtőrözők aranytussal megnyert döntője, példátlan holtverseny női 1500 gyorson, a „semmiből jött” aranyérem taekwondóban és Milák Kristóf olimpiai bajnoki címet érő benyúlása. Csak néhány pillanat az év legszebb magyar sportsikereiből, amelyeket most képekkel és videókkal elevenítünk fel.