Beszólt a Samsung az Apple lemaradására
Nem először, és feltehetően nem is utoljára teszi szóvá, pontosabban videóvá a Samsung, hogy van, amiben innovatívabb, mint nagy riválisa, az Apple.
Nem először, és feltehetően nem is utoljára teszi szóvá, pontosabban videóvá a Samsung, hogy van, amiben innovatívabb, mint nagy riválisa, az Apple.
Az LG a napokban bemutatott egy új, valamivel több mint 30 centis nyújtható kijelző-prototípust, amely akár 45 centisre is kihúzható. De akkor sem lesz semmi baja, ha csavarják vagy hajtogatják. Új lehetőségeket ígér a nyújtható megjelenítők felhasználására.
Tízből jó, ha egy startup befut, mégis megéri innovatív cégekbe fektetni, egyébként sosem törünk ki az akkugyártó szerepéből. Ám ehhez az állami kockázati tőkének is piaci alapon kellene dolgoznia – fejtette ki az üzleti világban „Petyának” hívott Balogh Péter, a STRT Nyrt. főtulajdonosa.
<strong>Mint Stan és Pan vagy Bud Spencer és Terence Hill – a minden szavát gondosan mérlegelő ifjonc és a sziporkázóan széteső „szakma öregje” úgy egészítik ki és inspirálják egymást. Gódor Zola végzettsége szerint közgazdász, saját definíciója szerint matek coach, az ország egyik leginnovatívabb oktatási programjának, a Rapid Mateknak arca és kidolgozója és Iglódi Csaba eredetileg újságíró (esetleg politológus vagy üzleti hírszerző), aki sakkvilágbajnok ugyan nem lett, de a reputációmenedzsmenttől kezdve a közösségépítésig mindennel foglalkozik – jelenleg leginkább személyes vezetői tanácsadással, de újabban Libri irodalmi díjas író is. Kettejüket a </strong><a href="https://www.bridgebusiness.hu/"><strong>Bridge Budapest</strong></a><strong> Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek a generációk és eltérő üzleti modellek között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.</strong>
Milyen változásokat hozhat a fiatalok új szemlélete a gazdaságban, a felsőoktatásban, a munkahelyeken, a közlekedésben vagy a gyógyításban? A jövő és az innováció kérdéskörét a Z generáció szemszögéből járta körül a Bosch-csoport és a Richter Gedeon kutatása.
Egy amerikai startup légfüggönnyel, azaz tulajdonképpen láthatatlan arcmaszkkal védené az ipari dolgozókat a levegőben keringő kórokozóktól.
Az egyre jobban elterjedt légkondicionálók energiafelhasználását csökkentheti egy olyan levegőszűrő és párátlanító megoldás, amely először az űrhajókban mutatkozott be.
A mai okostelefonok formatervezői a biztosra mennek, néhány formai megoldás van elterjedve, és az újítást az jelenti, ha lefaragnak néhány millimétert a vastagságból. A Nokia korábban is szívesen játszott a merész formákkal, így nem is olyan meglepő, hogy egy egészen érdekes, a konvenciókat felrúgó telefonnal rukkol ki.
Amerikai kutatók kifejlesztettek egy olyan rendszert, amely lehetővé teszi, hogy akár egy egyszerű zajszűrős fejhallgatóval is csak egyetlen személyt lehessen hallani az egyébként zajos környezetben.
Megtalálták ausztrál kutatók annak a módját, hogy káros anyag kibocsátása nélkül állítsanak elő ammóniát, illetve ammónium-nitrátot, ami nélkülözhetetlen alapanyaga a mezőgazdaság számára oly fontos a műtrágyáknak.
Az idei Computex kiállítás egyik érdekesség volt az AceMagic kétkijelzős laptopja. No ne az, hogy egy hordozható gépre két képernyő is került, hanem ennek fizikai kivitelezése. A gép mostanában kerül piacra, és érdekes lesz látni, miként válik bea vadonatúj koncepció.
Az emberi szem nem lát jól a sötétben, viszont vannak éjjellátó szemüvegek, amelyekkel korrigálható ez a hátrány, bár ezek az eszközök ma még meglehetősen nagy méretűek, kényelmetlenek. Ausztrál kutatók újdonsága jóval kényelmesebbé és olcsóbbá tenné az ilyen szemüvegeket.