A brazil megfigyelő először nem hitte, hogy egy űrszikla esik szét előtte.
José Luis Pereira egy lelkes bolygófigyelő, aki legszívesebben a Jupitert videózza, illetve fotózza. Így tett a minap is, amikor a Sao Caetano do Sulban felállított eszközével felvételeket készített a planétáról. Ez a megfigyelés viszont nagyon különlegesre sikerült:
az amatőr csillagász ugyanis felvette, amint egy űrszikla a bolygó légkörében megsemmisül, messziről is jó látható fényességet okozva.
A férfi először nem is gondolta, hogy egy aszteroida megfotóbombázta a képet, de a Francia Csillagászati Társaság (SAF) átnézte a felvételeket, és igazolta a csillagász elméletét. Pereira elmondása szerint régóta vágyott egy ilyen képre, és most ez is összejött.
A Jupiter közel fekszik a fő aszteroidaövhöz, az erős gravitációs vonzás miatt pedig igen gyakoriak a hasonló becsapódások. A Space.com szerint 1994 júliusában a Shoemaker-Levy 9 üstökös darabjai csapódtak a Jupiter atmoszférájába, heteken át megfigyelhető nyomokat hagyva a planéta légkörében. Az SL9 üstökös volt az első olyan, amely nem a Nap, hanem egy bolygó körül keringett.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.