Három aszteroida tart a Föld irányába, mindhárom akkora, mint egy BKV-busz
Az elkövetkező napokban több űrszikla is a Föld közelébe merészkedik, de olyan nagyon közel azért egyik sem jön.
Az elkövetkező napokban több űrszikla is a Föld közelébe merészkedik, de olyan nagyon közel azért egyik sem jön.
Az űrszikla érkezéséről videó készült.
Az Apophis nevű űrsziklát hosszú ideje figyelik a csillagászok, és nem véletlenül. 2029-ben pedig még közelebb lesz, mint eddig valaha.
A 2022 FD1 jelű űrszikla egy kisebb aszteroidának számít. Ugyanaz fedezte fel, aki az év első üstökösét is.
A NASA által finanszírozott ATLAS-rendszer két másik teleszkóppal is kiegészült, így a belátható terület is sokkal nagyobb lett. A szakértők földközeli objektumokat figyelnek velük.
Az 'Oumuamua nevű rejtélyes objektum már kívül esik a legfejlettebb űrteleszkópok hatótávolságán, így a tanulmányozása csaknem lehetetlenné vált. Csillagászok egy csoportja azonban úgy véli, másfajta módszerrel közelebbről is meg lehetne nézni.
Az 1994 PC1 jelű kisbolygó kedden este járt bolygónk közelében, de veszélyt egyáltalán nem jelentett. Az égi látogatót magyar megfigyelők is várták.
Az 1994 PC1 egy Apollo-típusú kisbolygó, mely kedd éjjel járt földközelben. Háromszor akkora, mint a New York-i Empire State Building.
A NASA által készített különleges felületen a Föld pályájához közel merészkedő üstökösöket is nyomon lehet követni.
Az Európai Déli Obszervatórium egyik legnagyobb teleszkópjával aszteroidákat fényképeztek a csillagászok. De nem is akármilyeneket, hanem a legnagyobb űrsziklákat.
Volt pár igen nagyméretű aszteroida, ami a Földet eltalálta, sőt, ma is látható „sebeket” okozott rajta. Ezeket lehet böngészni egy új, érdekes oldalon.
Az 1,3 kilogrammos űrkavics nem találta el, de csak azért, mert felriadt rá, ahogy becsapódik.