Az Európai Bizottság szerint a kibertámadások már nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, ezért egy gyorsreagálású egységgel vennék fel a harcot a hackerek ellen.
Fontos javaslatot tett az Európai Bizottság szerdán. Ezek szerint egy olyan közös egységet állítanának fel az Európai Unión belül, ami képes lenne kezeleni a nagy volumenű kibertámadásokat – számolt be róla a BBC.
Az EU döntéshozói szerint a kibertámadások száma folyamatosan növekszik. Míg 2019-ben összesen 432 ilyen akciót hajtottak végre Európában a hackerek, 2020-ban már 756-ot. Mindez már nemzetbiztonsági kockázatot jelent, amit valamilyen formában kezelni kell. Erre szolgálhat majd az a közös egység, amelynek felállítását az Európai Bizottság szorgalmazza.
A tervek szerint a jövőben ha egy súlyos kibertámadás történik valahol az EU-n belül, akkor Brüsszel egy kiberszakértőkből álló nemzetközi csapatot küld majd az adott helyszínre. Példaként a májusi amerikai esetet említették a szakemberek – akkor az Egyesült Államok legnagyobb üzemanyagvezeték-hálózatát támadták meg a hackerek. Margaritis Schinas, a bizottság alelnöke szerint az ilyen "rémálomra" időben fel kell készülni.
[A hackerek már nukleáris fegyverbeszállítókat támadnak, az egyiktől nemrég adatokat loptak]
Az Egyesült Államok nemrég alakított egy, a zsarolóvírusos támadásokat kezelő csoportot, a brit szakemberek pedig arra figyelmeztettek: az ilyen jellegű támadások jelentik most a legnagyobb veszélyt az Egyesült Királyság számára.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.