A brit hírközlési hatóság összesítése szerint mintegy 170 ezer óra kiesést okoztak az 5G-szolgáltatásban a konteóhívők.
Az elmúlt egy évben nemcsak a koronavírus-járvánnyal, hanem az ezzel kapcsolatos álhírekkel és összeesküvés-elméletekkel is meg kellett küzdenie az emberiségnek. Ezek közül a legerősebb az volt, hogy a vírust valójában az 5G terjeszti, ezért a konspirációs teóriáknak bedőlők világszerte több adótornyot is megrongáltak. A dolog odáig fajult, hogy év közben már az Egészségügyi Világszervezetnek is meg kellett szólalnia az ügyben.
A brit hírközlési hatóság (British Communications Authority, Ofcom) az év végéhez közeledve most megnézte, összesen mekkora kárt okoztak azok, akik elhitték az 5G és a koronavírus kapcsolatáról szóló hazugságokat. A szervezet szerint még annál is nagyobb volt a baj, mint amire elsőre gondoltak: összesen 159 adótornyot rongáltak meg a konteóhívők.
A számítások szerint emiatt
nagyjából 170 ezer óra kiesés keletkezett a szolgáltatásban.
Az 5G-ről és a koronavírusról szőttek vad elméleteket új-zélandi politikusok, a Facebook lecsapott rájuk
Nagyüzemben közölt hamis információkat a Facebookon egy új-zélandi párt, többek közt a koronavírusról. A szolgáltatás letiltotta a párt oldalát.
A legfontosabb kérdés, hogy ha a koronavírus elleni vakcina segítségével sikerül majd legyőzni a járványt, továbbra is folytatódnak-e majd az 5G-ellenes támadások, vagy alábbhagy a modernkori luddizmus.
De nem a koronavírussal kapcsolatos álhír volt az egyetlen, aminek nagyon sokan bedőltek. Sokakból azzal csaltak ki pénzt, hogy létezik egy pendrive, amit ha bedugunk a számítógépünkbe, megvéd bennünket az 5G hatásaitól. Mint kiderült, ez sem igaz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.