Egy speciális mikroszkóp segítségével a Google által fejlesztett mesterséges intelligencia képes megmutatni az orvosnak, mely területeket kell jobban odafigyelni a szövetmintában.
Az elmúlt években több olyan fejlesztés is készült már, amelynek köszönhetően a mesterséges intelligencia az orvosok segítségére lehet. A Google algoritmusa például már pontosabban diagnosztizálja a mellrákot, mint a doktorok, de az Amazon fejlesztésével is mindenki jól jár. Most ismét a Google mesterséges intelligenciája jelenthet segítséget.
A DefenseOne beszámolója szerint a jövőben azok a kiterjesztett-valóságot alkalmazó mikroszkópok, amelyeket a mesterséges intelligencia működtet, komoly segítségre lehetnek az orvosoknak a rákos megbetegedés felderítésében.
A Predictive Health névre keresztelt kísérleti projekt során az orvosnak elég csak belenézniük a speciális mikroszkópba, ami megmutatja nekik, mely területekre lenne érdemes koncentrálni. Hogy minél helyesebb döntést hozzon a szoftver, az algoritmust egy már meglévő amerikai adatbázison tanítottak be, amelyben nagyon sok felvételt látni a rákos megbetegedésekről.
Mike Daniels, a Google felhős szolgáltatásaiért felelős vezetője szerint a mesterséges intelligencia olyan nagy mennyiségű adatot képes feldolgozni, amit az ember nem, vagy csak nagyon sokára. Ettől függetlenül a végső diagnózist az orvosnak kell felállítania, a gép ehhez csak annyiban járul hozzá, hogy megmutatja, mely területekre érdemes koncentrálni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.