Tech hvg.hu 2020. szeptember. 04. 20:03

Nagyon sok pénzébe kerülhet Amerikának, hogy lecserélje a Huawei eszközeit

Az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság becslése szerint mintegy 1,8 milliárd dolláros költséggel járna, hogy a telekommunikációs cégek ne használják a Huawei és a ZTE eszközeit a hálózatukon.

Azt már jó ideje tudni lehet, hogy az Egyesült Államok szerint a Huawei és a ZTE is nemzetbiztonsági kockázatot jelent, ezért a két céggel nemcsak, hogy nem köthetnek üzletet az amerikai vállalatok, de az általuk gyártott, már használatban lévő eszközöket is le kell cserélniük a telekommunikációs cégeknek.

Az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) most azt becsülte meg, mennyibe kerülhet ez a kisebb szolgáltatók számára. A szervezet összegzése szerint nem kevesebb mint 1,8 milliárd dollárba, vagyis

mai árfolyamon mintegy 547 milliárd forintba.

Az FCC szerint ebből 1,6 milliárd dollárt állhat az állam, de a Kongresszus egyelőre nem különített el erre a célra pénzt a költségvetésből.

SCMP

A jelentés szerint ezt az óriási költséget a cégek nem fogják tudni egyedül kigazdálkodni. Az Eastern Oregon Telecom a The Verge-nek azt mondta, egy 500 ezer dollár értékű Huawei-eszközcsomag kiszerelése, majd egy másikkal való helyettesítése nagyjából 1,5 millió dollárjába kerülne, ami túl magas költség ahhoz, hogy ki tudják fizetni.

Az FCC megjegyezte azt is, hogy a nem minden szolgáltató lenne jogosult az 1,6 milliárd dolláros állami pénzre, és az is előfordulhat, hogy vannak olyan cégek, amelyek még nem mérték fel teljesen, hogy mekkora költséget jelentene nekik a váltás. Emiatt valószínű, hogy még a most megbecsült 1,8 milliárd dolláros összeg is alacsony.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.