Tech hvg.hu 2020. július. 25. 12:03

Kétképernyős laptoppal állhat elő a Google

Hallgatva az idők szavára, kétkijelzős Chromebookon dolgozik a Google, bár egyelőre még csak egyfajta koncepcióról beszélhetünk.

A (közel)jövő egyértelműen a kétkijelzős eszközöké, és úgy tűnik, a Google is benevezné saját modelljét erre a térfélre. A legújabb értesülések szerint két, különálló érintőképernyővel szerelt Chromebookon dolgozik – az eszköz a Palkia kódnevet kapta. Közvetlen riválisa lehetne a Microsoft Surface Neónak, ami Windows 10X-et fog futtatni.

A Palkia belső leírása szerint az eszköz két érintőképernyővel és egy trackpaddel rendelkezik. Erről a kód is árulkodik: az egyik fejlesztő leírja az egyes képernyőket irányító chipek helyét, az egyik a fedélen, a másik az alapon van.

Ezt a leírást úgy értelmezték a 9to5Google-nél, hogy a Palkiának van egy belső érintőképernyője, és van egy kívül is, ami akkor látható, ha az eszközt becsukják. Ugyanakkor a kódban a tablet üzemmód le van tiltva az általában szükséges érzékelőkkel együtt, ami arra utal, hogy egy kagylószerű eszközt kell elképzelnünk, nem pedig kettő az egyben gépet. Ez azért meglehetősen furcsa, mivel két képernyő együtt működve sokkal több lehetőséget kínálna.

A projektben résztvevő fejlesztők egyébként azt is jelezték, hogy a már meglévő prototípusnak egyelőre még nincsen OEM támogatása, ami azt jelenti, hogy a Google még nem foglalkozik egy ilyen eszköz tömeggyártásának a lehetőségével, viszont a korábbiak arra is utalnak, hogy a keresőóriás komolyan foglalkozik az ötlettel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.