Megint nyilatkozott az amerikai járványügy egyik legfontosabb alakja, Anthony Fauci. Az immunológus szerint biztosan lesz vakcina a koronavírus ellen, és nem is kell rá sokat várni.
Egyes tagállamok már jól kezelik a járványt, illetve a vírus terjedésének féken tartását, míg másoknál "sok a sötét felhő és az ismeretlen tényező" – mondta az MTI szerint Anthony Fauci, az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó amerikai intézet igazgatója a képviselőházi meghallgatásán.
Fauci meglátása szerint a koronavírus elleni vakcina az év végére vagy a jövő év elejére készen lehet, bár óvott a sietségtől. Felhívta a figyelmet arra, hogy az oltóanyagnak "valóban biztonságosnak és hatékonynak" kell lennie.
Leszögezte, hogy az elkövetkező két hét "kritikus fontosságú lesz" a vírus jelenleg Arizonában, Texasban és Floridában tapasztalható terjedésének kezelésében. Azt mondta, az elmúlt hetekben ugyan csökkent a járványban elhunytak száma, de ez szerinte "nem jelent semmit", mert "a halálozások száma mindig jelentős mértékben lemarad az újonnan diagnosztizált fertőzöttek számától".
Merkely: Az influenzával szemben a Covid-19 el fog tűnni
Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban - mondta a Semmelweis Egyetem rektora, Merkely Béla a Magyar Hírlapnak adott interjúban.
A meghallgatáson részt vett Robert Redfield, a járványügyi és betegségmegelőzési központok (CDC) igazgatója is, aki azt mondta, hogy a járvány "a század legnagyobb egészségügyi válsága az Egyesült Államokban és a világban".
Vakcinatesztek a világ más részein is zajlanak. A Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában 400 hatóanyagot vizsgáltak a szakemberek, amelyek ígéretesnek tűnnek – tudósított az ATV Híradó.
„Ennek a kiválogatott 400 hatóanyagnak a jelentős része újonnan szintetizált, tehát új hatóanyagnak tekinthető, egy másik jelentős része viszont ismert hatóanyag. A patikák polcain lévő gyógyszerekről beszélünk, amelyek más terápiás célokat szolgálnak, de megnézzük, hogy a Covid- és a Sars-vírus ellen hatékonyak lehetnek-e" – mondta Jakab Ferenc virológus.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.