Biometrikus azonosítással bővíti Messenger üzenetküldőjét a Facebook. A fejlesztés elsőként az Apple okostelefonjain lesz kipróbálható.
A Facebook már gőzerővel dolgozik rajta, hogy integrálni tudja az iPhone-ok Face, illetve Touch ID nevű szolgáltatását a Messenger üzenetküldőbe. A funkcióval – amely szinte biztosan jön majd androidos készülékekre is – nagyobb védelem alá kerülnek a programon belüli beszélgetések, hiszen a főpanelen lévő összes üzenet elolvasásához a biometrikus azonosítóra is szükség lesz.
A gyakorlatban úgy fog kinézni a dolog, hogy amikor valaki megnyitja a Messengert, a teljes felület használatához előbb igazolnia kell magát. Csakúgy, mint amikor feloldja a készüléke képernyőjét. A funkciót úgy alkotják meg, hogy a felhasználó eldönthesse, milyen időközönként szeretné, ha az app igazolná őt, miután kilépett a szoftverből. Például rögtön, ahogy bezárta az appot, 1, esetleg 15 perccel, vagy 1 órával azután. Az Engadget szerint az újítást már tesztelik a Facebooknál.
A cég extra kedvessége ugyanakkor nem jelent teljes biztonságot, mivel azon a képernyőn, ahol az értesítéseket látják a felhasználók, továbbra is azonosítás nélkül válaszolhatnak partnereiknek. Ahhoz viszont, hogy a konkrét beszélgetés, minden emojival, megosztott fotóval vagy videóval, látható legyen, már meg kell nyitni az appot – és épp itt jöhet jól a bevezetendő újítás.
A Facebook ígérete szerint nem tárolja majd el az iPhone-ok Touch, illetve Face ID-s azonosítóit, csak felhasználja azokat, hogy lakat alá helyezze a küldött és fogadott üzeneteket. Fontos az is, hogy a funkció nem automatikus, ahhoz a facebookozóknak kell majd aktiválniuk.
Ha értesülni szeretne az új funkció elérhetőségéről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.