Járványok idején a mobil kijelzőjét is érdemes gyakran tisztítani, mivel azon is megmaradhatnak a vírusok. A koronavírus például akár 4 napig.
A mobiltelefonok képernyőjén is megtapadhatnak bizonyos vírusok, ám ezt sokan nem tudják, és az alapvető higiéniás szabályok betartása ellenére megfertőződnek. Ez természetesen nem csak az új koronavírus esetében lehet igaz, majdnem minden kórokozóra vonatkozik. A Quartz cikkében ezért úgy összegez: járványok idején nem csak a kezünket kell sokszor megmosni,
a telefonok kijelzőjét is érdemes gyakran letakarítani.
Az amerikai lap szerint egy átlagos felnőtt naponta akár 2600 alkalommal is hozzáérhet a mobiljához, ami így komoly fertőzési kockázatot jelent. Hiába ügyel ugyanis valaki, hogy ne fogjon meg bizonyos felületeket (például a tömegközlekedési eszközök kapaszkodóit), ha a mobilját nyomkorássza a metrón vagy a buszon (ott, ahol tehát sok ember megfordul), ezután pedig a szájához vagy az orrához emeli a kezét, ugyanúgy megtörténhet a baj.
A kutatók azt valószínűsítik, hogy a SARS-CoV-2 fertőzőképessége az előző SARS-CoV-hoz hasonló. Ez utóbbi kórokozó az üvegen megtapadva akár 96 órán át is életben maradhat. Mindez azért is fontos,
mert a mobilok kijelzője elsősorban az üvegre hasonlít.
A szakemberek összességében azt javasolják, hogy a járványok idején a telefonok képernyőjét is tisztítsuk meg. Ehhez mikroszálás törlőkendőt, illetve kevés szappanos vizet ajánlanak, óvatosan, és tényleg csak a kijelzőt érintve.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.