Tech hvg.hu 2020. január. 21. 11:03

Nagyobb erő az olcsó androidos telefonokban: három új processzort mutatott be a Qualcomm

A Qualcomm Indiában mutatta be a közép- és belépőszintű mobilokba szánt három új processzorát. Állítják, nem csak az indiai piacra készülnek velük.

Azáltal, hogy a csúcstelefonokba egyre erősebb processzorok kerülnek, a középkategóriás, illetve a belépőszintű mobilok is egyre jobb specifikációval büszkélkedhetnek. A jövőben például azok a mobilok lesznek a korábbinál erősebbek, amelyekbe a Qualcomm processzorait szerelik.

Miután a cég decemberben már bemutatott egy középkategóriás telefonokba szánt lapkakészletet – amely olcsóbb 5G-képes telefonokhoz vezet majd –, ezúttal három új fejlesztésről, a Snapdragon 720G-ről, a Snpadragon 662-ről, valamint a Snapdragon 460-ról rántotta le a leplet.

A trió legerősebb tagja a 720G lett, amely 8 nanométeres gyártási technológiával készült, nyolc processzormagot kapott, és 2,3 GHz-en pörög. Az elnevezésben található "G" a Gaming, azaz a játék szóra utal. Vagyis az a mobil, amelyikbe ez a lapkakészlet kerül, egy játékosoknak szánt (felső-)középkategóriás készülék lesz.

GSMArena

Ehhez társul még a Hexagon 692 DSP nevű részegység, ami a mobilon belüli AI-műveletekért felelős. A chip emellett támogatja a 4K-s videófelvételt, a kijelzőn pedig a 2520 x 1080 pixeles felbontást. A legnagyobb erőssége azonban az X15 LTE modem, ami 800 Mbps (elméleti) letöltési sebességet kínál.

A Snapdragon 662 szintén egy nyolcmagos processzor, de csak 2 GHz az órajele, a videórögzítés terén pedig a 60 képkocka/másodperces Full HD videók felvételét támogatja. Az X11 LTE modem is valamivel gyengébb, a letöltési sebesség elméleti maximuma 390 Mbps.

Qualcomm

A trió leggyengébb processzora a nyolcmagos, 1,8 GHz órajelen ketyegő Snapdragon 460 lett, amely szintén támogatja a 60 fps-es Full HD videók rögzítését, és szintén az X11 LTE modemet kapta meg.

Mindhárom chip képes a WiFi 6-os szabványon, valamint a Bluetooth 5.1-en keresztüli kommunikációra. Bár a processzorokat Indiában mutatták be, a cég állítja, hogy más piacokra is szánja őket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.