A "jövő városának" prototípusát készül megépíteni a Fudzsi hegy lábánál a Toyota. A japán járműgyártó tervei szerint a hidrogén üzemanyagcellás technológiára épülő város laboratóriumként fog szolgálni az önvezető autók, az okos otthonok, a mesterséges intelligencia és egyéb innovációk számára.
A Toyota a Las Vegasban zajló CES 2020 technológiai szakkiállításon mutatta be a Woven City (Szövött város, a név az autógyártó szövőipari múltjára utal) terveit. James Kuffner, a Toyota Research Institute-Advanced Development – a cég kutató-fejlesztő részlege – vezérigazgatója szerint a projekt célja a biztonságosabb, tisztább és szórakoztatóbb városok megteremtése, valamint olyan tanulságok levonása, amelyek a világ minden táján hasznosíthatóak lesznek.
A települést egy 2020 végével megszűnő autógyár területén fogják felépíteni, és az első években 2 ezer lakónak, köztük kutatóknak ad majd otthont. A "jövő városában" lesz rendőrség, tűzoltóság, betegellátás, valamint iskolák, és otthona lehet mások mellett a Toyota jelenlegi, illetve már nyugdíjba vonult alkalmazottjainak.
A cég nem közölt adatokat a 71 hektárra megálmodott város költségeire vonatkozóan. Az építési munkálatok a tervek szerint jövőre kezdődnek.
A Toyota Bjarke Ingels dán építészt bízta meg a város megtervezésével. Ingels cége jegyzi egyebek között a New York-i World Trade Center 2 felhőkarcolót és a Google londoni irodáit.
Ha értesülni szeretne a fejleményekről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.