Tech hvg.hu 2019. december. 09. 08:33

Lotería játékot játszhat ma a Google keresőben, mutatjuk a szabályokat

Mexikóban évszázadok óta töretlen népszerűségnek örvend a Lotería játék, amelyet ezúttal a Google éltet a kereső főoldalán.

Aki nincs otthon a spanyol vagy a dél-amerikai kultúrában, az valószínűleg nem hallott még a Loteríáról. Egy alapvetően nem túl bonyolult, ám annál szórakoztatóbb kártyajátékról van szó, amellyel a Google kereső főoldalán ismerkedhetünk meg, és amit a munkahelyen inkább ne próbáljunk ki, hacsak nem akarunk teljesen lemondani a hétfői munkavégzésről.

A Lotería játéknak kalandos élete volt: a 15. századi Olaszországból származik, ahonnan előbb Spanyolországba, majd 1769-ben Mexikóba is eljutott. A játékot egy pakli színesen illusztrált kártyával kell játszani, és az győz, akinek legelőször kijön az előre meghatározott minta.

A kártyákon szereplő illusztrációkat az elmúlt évszázadok alatt többször "frissítették", hogy épp megfeleljenek a társadalmi normáknak. A legnépszerűbb változatot Clemente Jacques készítette még 1887-ben, amit 1913-ban, éppen ezen a napon, december 9-én védettek le. Ennek apropóján láthatjuk ma a játékot a Google kereső főoldalán.

A játékmenet elején 16 kártyát láthatunk magunk előtt. Amikor elindul a kör, a pakliból egyesével jelennek meg előttünk a kártyák. Ha a felhúzott lap megegyezik valamelyik előttünk lévővel, egy babszemet kell rátenni. A végén az győz, akinek elsőre kijön a játék elején meghatározott mintázat.

Google
Google
Google

A játék kipróbálása után azt kell, hogy mondjuk, tényleg inkább csak otthon kezdjen el játszani vele az, aki nem akarja, hogy a hétfői munkanapja eredménytelen legyen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.