Vannak akik úgy vélik, az okostelefon ki- és bekapcsolása jót tesz a készüléknek, míg mások szerint épp ezzel rövidítjük le az élettartamát.
Valószínűleg abban minden okostelefon-tulajdonos egyetért, hogy a készülékekkel érdemes nagyon finoman bánni. Itt most nem elsősorban arra gondolunk, hogy ne ejtsük le, vagy ne karcoljuk össze, sokkal inkább arra, hogy a lehető legnagyobb mértékben próbáljuk meg megóvni az elektronikát. Az már korábban kiderült, hogy milyen módszerrel kell feltölteni egy okostelefont – szinte biztos, hogy eddig ön is rosszul töltötte a készüléket –, de mi a helyzet a ki- és bekapcsolással?
Erről érdeklődött a Lifehacker olvasója is, aki saját bevallása szerint korábban rendszeresen kikapcsolta néhány Samsung készülékét, ez viszont oda vezetett, hogy előbb-utóbb meghalt benne a processzor és/vagy a memóriakártya is.
A Lifehacker szakértője szerint nem valószínű, hogy a ki- és bekapcsolás miatt használhatatlanná válik egy telefon. Mivel nincsenek benne mozgó (kopó) alkatrészek, így az egyetlen megterhelést egy hőingadozás jelentheti a számára. Ugyanakkor ez a bekapcsolásnál sem jelentős, hiszen annél jóval nagyobb hőterhelést kell elviselnie a mobilnak akkor, ha például a napon felejti valaki.
Az akkumulátor esetében viszont már elképzelhető, hogy problémás a ki- és bekapcsolás, az összes alkatrész közül ugyanis azt terheli meg leginkább az áramingadozás, ugyanakkor nem valószínű, hogy emiatt csökkenjen a készülék élettartama.
Az egyetlen dolog tehát, ami miatt érdemes néha kikapcsolni a készüléket, az sokkal inkább a saját egészségünk.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.