Tech hvg.hu 2019. szeptember. 18. 10:09

Hallgassanak a tudományra – Greta Thunberg beolvasott az amerikai politikusoknak

Sajnálom, de önök nem tesznek eleget a klímaváltozás ellen – ezzel a mondattal indított kedden Washingtonban a fiatal klímaaktivista Greta Thunberg, aki felszólalásában alaposan kiosztotta az amerikai törvényhozókat.

Amerikai törvényhozók és fiatal klímaaktivisták gyűltek össze kedden Washingtonban, hogy az előttük álló fő gondról, a klímaváltozásról és annak megállításáról tanácskozzanak. A beszélgetés egy ponton azonban átváltott kioktatásba, de nem a politikusok, hanem a környezetvédők részéről.

Itt szólalt fel Greta Thunberg, a fiatal svéd aktivista is, aki az őket dicsérő politikusokat osztotta ki:

Tudom, hogy próbálkoznak, de nem próbálkoznak eléggé, bocs

– fogalmazott a 16 esztendős lány a The Guardian tudósítása szerint.

Thunberg arról is beszélt, hogy nincs szükségük dicsérgetésre, és sem tartja jónak, hogy azért hívják meg egy klímaügyi rendezvényre, hogy elmondják: mennyire inspiráló személyiség. "Ez nem vezet sehová" – szögezte le a fiatal aktivista, akinek mozgalma mára világméretűvé nőtt.

Thunberg szerint az ilyen beszélgetéseknek arról kellene szólnia, hogy a törvényhozók tudósokat hívnak meg, hogy kikérjék a véleményüket a klímaváltozásról. "Hallgassanak végre a tudományra!" – folytatta a lány.

A reakciók változatosak voltak, volt, amikor a közönség felnevetett, máskor pedig tapsban tört ki, így dicsérve a Thunberg bátorságát és korát meghaladó bölcsességét.

A résztvevők közt ült Ed Markey, a demokraták nagy klímacsomagjának egyik beterjesztője, aki Thunberghez fordulva azt mondta, a lány igazi vezéregyéniség, aki mindenki másnál nagyobb figyelmet szentel a klímaváltozás jelenségének. Markey azt is mondta, hallják Thunberg kérését, és nem dugják a fejüket a homokba. Utóbbi azért is lenne fontos, mert egyre több jel utal arra, hogy a klímakatasztrófa közelebb van, mint gondolnánk.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 HVG 2025. február. 21. 13:50

Európának meg kell értenie az amerikai álláspontot, és nem hisztériázni

Trump első elnöki hónapjában a legrosszabb forgatókönyv vált valóra: felforgatja az amerikai kormányzatot, és olyan vehemenciával külpolitizál, amitől mindenki tartott. Európának azonban nagyon gyorsan észhez kellene térnie, és kezébe vennie az irányítást, mert a régi világ már nem fog visszatérni, és még az is előfordulhat, hogy teljesen magára marad – ez volt a témája a HVG Címlapsztori rendezvényének, ahol Yaro Patrice külpolitikai szakértő és Csizmazia Gábor, az NKE adjunktusa volt a vendégünk.