Kedden hallgatja meg az amerikai szenátus David Marcust, aki a Facebookon belül a cég saját kriptopénzéért, a Libráért (is) felelős. Már tudni lehet, hogyan áll a kétségekhez a cég.
Bő egy éve lehetett már arról pletykákat hallani, hogy a Facebook saját pénz bevezetésére készül, végül azonban június közepén álltak elő a Librával. A kriptovalutát a tervek szerint 2020-ban vezetnék be, amihez olyan partnerekkel dolgoznak együtt, mint az eBay, a MasterCard, a PayPal, a Spotify, az Uber, a Visa és a Vodafone.
Az amerikai törvényhozás azonban nincs elragadtatva az ötlettől, hogy a Facebook csak úgy fejest ugorjon a pénzügyekbe, és Donald Trump sincs elájulva az elképzeléstől. Éppen ezért arra kérték Zuckerbergéket, hogy halasszák el a Libra bevezetését addig, amíg a legfontosabb biztonsági és finanszírozási kérdésekre meg nem találják a megnyugtató válaszokat – írja az Engadget.
A cég képviselőit június 16-án hallgatja majd meg az amerikai szenátus. A közösségi oldal illetékes vezetője, David Marcus annyit már most elárult: addig nem vezetik be a kriptopénzt, amíg az amerikai döntéshozók és szabályozók minden fontos kérdésére megnyugtató választ nem tudtak adni.
[Vajon lufi a bitcoin, vagy tényleg ez a jövő? Hol fizethetünk, és hogyan kereskedhetünk kriptopénzzel? Mitől olyan biztonságos és átlátható a blokklánc? Válaszok a Kriptopénz ABC-ben.]
Marcus az eddig felmerült kételyek kapcsán megjegyezte, kriptopénz mögött álló Libra Association nem tárol majd felhasználói adatokat – a szükséges tranzakciós adatokon túl –, és a Calibra pénztárcába sem enged majd senkinek betekintést.
Marcus szerint a Librát a Facebook fizetőeszközként, nem pedig befektetésként kezeli majd. Azt szeretnék, hogyha Svájc lenne ennek a szabályozója, ezért is található Libra Association székhelye Genfben.
Ha érdeklik a fejlemények, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.