Itthon hvg.hu 2024. november. 27. 12:15

„Adminisztrációs hiba”: elveszett 3 hónapnyi felvétel Boldog István lehallgatásáról

Az ügyészség három hónapot nem archivált a felvételekből.

Boldog István egykori fideszes országgyűlési képviselővel szemben 2019-ben fogalmazódott meg a hivatali visszaélés gyanúja. Az ügyészség később azzal vádolta meg, hogy ő és köre hivatali helyzetével és befolyásával visszaélve befolyásolta a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit. A vád szerint elérték a kivitelezők irányított kiválasztását is, mindezért cserébe a vállalkozóktól pénzt kaptak vissza.

Az egykori képviselő pere szeptember végén folytatódott a Fővárosi Törvényszéken, a tárgyalás során a bíró ismertette, hogy Boldog telefonjának lehallgatását a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat végezte a 2019 júliusa és októbere közötti időszakban. Azonban „adminisztrációs hiba miatt nem került sor a hanganyagok archiválására”, így az ebben az időszakban történt lehallgatásról, telefonbeszélgetésekről csak leiratok állnak rendelkezésre.

A Boldog-ügy koronatanúja a bíróságon azt mondta, megfenyegették, hogy a képviselő „kibaszatja” a pályázatait, ha nem működik együtt

Nagy Szilárd, az ügy koronatanúja elfogadta a Boldog István-féle korrupciós rendszert: „ha ez az ára, hogy fejlődjünk, akkor csináljuk” – vallotta a bíróságon.

A Telex ezzel kapcsolatban kérdésekkel fordult a Központi Nyomozó Főügyészséghez, ahonnan az a válasz érkezett, hogy nagyon ritkán fordul elő ilyen típusú hiba, de az ügy érdemét érintő bizonyítást ez nem érinti, „a telefonbeszélgetésekről készült leiratok okirati bizonyítékként kerülnek értékelésre”.

Valahogy mindent elfelejtett a Boldog István-ügy egyik tanúja

Kár, mert a bíróság pont azokról a találkozóról is kérdezte, ahol korrupció történhetett.

Hirdetés
hvg360 Kiricsi Gábor 2024. december. 11. 19:30

„Egy 50-es kollégának mindez felfoghatatlan, szerinte ez így nem korrekt" – miért szoronganak a férfiak a munkahelyükön?

Ha egy férfi kevésnek érzi magát a pozíciójához, nem fog beszélni róla, ahogy arról sem, hogy igazából szeretné, ha a főnöke megdicsérné. A munkahelyi szorongások ellenszere az önazonosság lenne, de ennek elérése sem könnyű, ráadásul már szőke nős vicceket sem lehet mesélni. Miért szorong sok férfi amiatt, hogy mindene meglegyen, amikor már mindene megvan? Mit éreznek a női vezetők jelenlétében? Milyen, amikor az X-generációsok „no pain no gain” világa összefeszül a becsvágyó fiatalokéval? Újabb cikkünket olvashatják a férfiszorongásokról.