Az Apple számára az elmúlt évek (gazdasági) sikereihez nagyban hozzájárult az, hogy Kínában gyártatták a készülékeiket, ez azonban a jövőben változhat.
Az Amerikai Egyesült Államok és Kína között dúló gazdasági háború kapcsán a legnagyobb kérdés, hogy mit kezdenek a kialakult helyzettel azok az amerikai cégek, amelyek az olcsó munkaerő miatt a távol-keleti országban gyárttatják le a termékeiket. Az egyik ilyen vállalat, amely közismerten Kínában gyártat, az Apple, ám könnyen lehet, hogy már nem sokáig maradnak Ázsiában.
A Nikkei Asian Review értesülései szerint Tim Cookék azt fontolgatják, hogy a termelés 15-30 százalékát kivonják Kínából. A lehetséges új országok között szóba jött már Mexikó, Indonézia, Malajzia, India és Vietnam is, utóbbi kettőre nagy eséllyel eshet a választás.
Az Apple már beszélt a költözésről a Foxconnal, Pegatronnal és a Wistronnal is, amelyek a MacBook, az iPad és az AirPod legnagyobb gyárói, illetve az áramköröket készítő cégekkel is felvette Cupertino a kapcsolatot. A Wistronnak egyébként már van egy gyára Indiában, ahol iPhone-okat szerelnek össze, de a termelés 90 százaléka továbbra is Kínában zajlik.
Az átállás nagyjából 3 évet vehet igénybe, ám nem kockázatmentes a dolog. A lap információi szerint az egyik cég korábban 3-5 hónapon át vizsgálta az egyik lehetséges helyszínt, hogy kiderüljön, van-e esély egy nagyobb áramkimaradásra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.