A Facebook ígérete szerint 2020 végére 100 százalékban megújuló energiaforrásból működik majd a közösségi oldal. Ennek elérése érdekében most egy nagyot léptek előre.
Régóta eltökélt szándéka már a Facebooknak, hogy a közösségi oldal 100 százalékig megújuló energiaforrásból működjön. Az eddigiek alapján elég jól haladnak a kitűzött cél felé: eredetileg 2018-ra tervezték, de már 2017-re sikerült elérni, hogy 50 százalékban ilyen forrásból működjenek. A legfőbb cél, hogy 2020 végére 100 százalékban megújuló energiaforrásból nyerjenek áramot, és efelé most egy igen komoly lépést tett a cég.
Zuckerbergék egy Texasban felépülő hatalmas napelemfarm finanszírozásába szálltak bele. A megújuló energiával foglalkozó Longroad Energy bejelentette, elkezdték a Prospero Solar építését, ami 2020-ban állhat üzembe.
A napelemfarm a tervek szerint 379 megawatt energiát termel majd, ami megközelítőleg 300 000 háztartás működéséhez volna elegendő. A telep 18,6 négyzetkilométert fed majd le, ami így Amerika egyik legnagyobb egysége lesz.
A projekt a Facebook számára duplán mérföldkőnek számít, ez ugyanis az első alkalom, hogy közvetlenül a megújuló energiába fektetett be a cég. Azt nem tudni, hogy a 416 millió dolláros (kb. 121,2 milliárd forintos) konstrukcióból mekkora összeget vállalnak magukra Zuckerbergék, de úgy nyilatkoztak, annak "jelentős részét" ők állják. A napelemfarmról a Shell is vásárol majd energiát, amit a tervek szerint továbbértékesítenek.
A Facebooknál 2013 óta több mint 3 gigawatt nap- és szélenergiát használtak el az amerikai és európai adatközpontok, ebből csak az elmúlt 12 hónapban 2500 megawattot. Az újabb centrumokat pedig már eleve ennek szellemében húzzák fel: a Facebook 13. adatközpontja már a kezdetektől 0 dolláros áramszámlával zakatol majd.
Ha kíváncsi, mikortól működik a Facebook 100 százalékig megújuló energiából, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.