A YouTube szeretné elejét venni annak, hogy a platformon keresztül terjedjenek az álhírek.
Alig egy hónap múlva indul a voksolás, amely során az Európai Unió polgárai megválasztják, kiket szeretnének az Európai Parlament padsoraiban látni képviselőjükként. Az eseményre viszont nemcsak a politikusok és a kampánystábok, de idegen országok is készülnek, utóbbiak valamilyen formában szeretnének beavatkozni a választás kimenetelébe. Éppen ezért korábban a Facebook is szigorított – igaz, Zuckerberg nem garantálta a sikert –, ezúttal pedig a YouTube az, ahol léptek a választás tisztasága érdekében.
Az egyik megoldásuk, hogy az oldal címkével látja el a hírvideókat, így mutatva meg, hogy melyek azok a források, amelyeket egy adott kormány finanszíroz, és melyek azok, amelyeket nem. Ez a funkció februárban már az Egyesült Államokban is elindult, az EU-s választáshoz közeledve azonban szükségesnek találta a Google, hogy itt is bevezessék, hogy az uniós állampolgárok is megfelelően tájékozottak legyenek.
Emellett a YouTube mostantól kiemeli a top hírek, vagy a Breaking News szekcióban az olyan hírforrásokat, mint a BBC News vagy a FranceInfo, hogy a felhasználók könnyebben tudjanak hiteles forrásból tájékozódni. Ezek a funkciók az EU-n belül jelenleg többek között az Egyesült Királyságban, Franciaországban és Németországban elérhetők, de hamarosan további helyeken vezetik majd be őket.
Bár a YouTube lépése kétségtelenül szükséges, nem ez az egyetlen probléma a platformmal. Komoly problémát jelent az is, hogy az ajánlott videók között rendre olyan tartalom jelenik meg, aminek egyébként nem lenne keresnivalója a videómegosztón. Legutóbb épp a fekete lyukról készült fotó esetén láthattunk, mi a probléma, de a Notre-Dame esetében is volt néhány kellemetlen perce a YouTube-nak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.