Tech hvg.hu 2019. április. 24. 14:03

Az őrületbe kergetheti a Facebook egy közelgő újítása

Emlékszik még a Facebookra bejött színes posztokra? Egy közelgő fejlesztés ezt igyekszik még hivalkodóbbá tenni, igaz, többeket valószínűleg idegesíteni fog.

Éveken át a Facebook üzenőfalának tisztaságát és a bejegyzésírás egyszerűségét hangsúlyozta Mark Zuckerberg és csapata, ám 2016-ban végül beadták a derekukat: megcsinálták a funkciót, amivel azóta színes posztokat is lehet írni, pontosabban hátteret adni a szövegeknek.

A módosítást sokan már akkor sem kedvelték, mondván, az ilyen-olyan színű bejegyzések nem valók a kék és fehér színnel dolgozó oldalra. Számukra lehet most rossz hír egy újabb, ehhez kapcsolódó fejlesztés, amit a Social Media Today vett észre: a betűtípus is változtatható lesz.

Social Media Today

A valószínűleg már tesztelés alatt álló újdonságról egy képernyőkép is terjedni kezdett. Ez alapján tudni, hogy a Facebook öt másik betűtípust (Fancy, Simple, Clean, Headline és Casual) tervez bevezetni. Ugyanezek használhatók egyébként a közösségi oldal Történetek részén is, vagyis túl nagy újításra azért senki ne számítson.

Az azonban jelzésértékű, hogy Zuckerbergék bővíteni kívánják a posztok írásának lehetőségét, még ha az nem is lesz mindenki számára szimpatikus: már a megosztott fotó alapján is látható, milyen betűtípusokkal dolgozhatnak majd a felhasználók, amik a hírfolyamban feltűnve elég érdekes eredményt hozhatnak.

Hogy a funkciót mikor teszik elérhetővé, illetve egyáltalán bekapcsolják-e szintén nem ismert. Ne feledjük, több dolgot is tesztelni szoktak, de ezek közül nem mindent élesítenek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.