Tech hvg.hu 2019. március. 01. 15:33

A magyar vásárlók is örülhetnek: fontos dolog derült ki a Samsung Galaxy S10-ről és S10+-ról

A Samsung Galaxy S10 és S10+ ujjlenyomat-olvasója az ultrahangos technológia miatt speciális kijelzővédő fóliát igényel. A cég most egy jó hírrel állt elő.

A Samsung londoni bejelentésén derült ki, igazak voltak a korábbi pletykák az új csúcsmobilokról, a Galaxy S10-ről és az S10+-ról. A készülékek ujjlenyomat-olvasója a kijelző alá került be, ami ráadásul egy ultrahangos szenzort jelent. Ez nem 2D-s, hanem 3D-s képet készít az ujjunkról, emiatt jóval biztonságosabbnak tűnik a technológia. Felvet viszont egy problémát is: hogyan lehet rá kijelzővédőt tenni, hogy a képernyő ne karcolódjon össze?

A Samsung a bejelentésen mindenkit megnyugtatott: az ujjlenyomat-olvasóhoz nem kell külön kivágás a képernyővédőre, a szenzor ugyanis enélkül is képes lesz a működésre – egészen addig, amíg a Samsung által jóváhagyott fólia kerül a mobilra. A dél-koreai cég most újabb információt közölt a téma kapcsán, méghozzá azt, hogy a mobilok már egy előre feltett kijelzővédővel kerülnek a tulajdonosokhoz.

Pavló Péter

Mindez azt jelenti, hogy kibontás után nem kell semmilyen szervizbe vinni a mobilt, hogy egy újabb réteget rakjanak rá, és nem is kell azután kutatni, hogy melyik lehet a Samsung által jóváhagyott kiegészítő. A dolog a Galaxy S10+ készülékekre is vonatkozik.

További fontos részlet, hogy a garancia nem lesz érvényes a kijelzővédőre, így ha megsérül, újat kell rá tetetni. Ez viszont nem lesz olcsó, a cég szerint 30 dollárba, vagyis nagyjából 8300 forintba kerül majd a cseréje a szakszervizben. Cserélni viszont nemcsak ott lehet, a tervek szerint a kiskereskedések és viszonteladók is kapnak majd belőle.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.