Bár még csak december elején járunk, Bill Gates már összefoglalta, számára mi volt fontos 2018-ban. Pontosabban: milyen könyvek voltak fontosak a számára.
Néhány évvel ezelőtt Bill Gates egy egészen új és izgalmas dolgot talált ki, amiből azóta szinte hagyomány lett: megmutatja, hogy milyen könyveket olvas éppen, amiket másoknak is szívesen ajánl. Ezúttal sincs ez másként, a karácsony közeledtével a Microsoft vezére újra elhozott 5 könyvet, amit szerinte érdemes lehet kézbe venni.
A listája nemcsak azért beszédes, mert az ember megtudhatja, mit olvas a világ egyik leggazdagabb embere, hanem azért is, mert sokat elárulhat arról, milyen irányba halad a világ.
1. Paul Scharre: Army of none
Paul Scharre amerikai biztonsági szakértő könyvének címe már önmagában is beszédes. Az Army of none (magyarul valószínűleg: A senki serege) a háborúzás jövőjéről szól, amit már nem emberek, hanem automatizált fegyverek és drónok vívnak majd helyettünk. Gates szerint a gondolat, hogy a háborúban a mesterséges intelligencia is részt vesz, rendkívül fontos kérdéseket vet fel.
2. Yuval Noah Harari: 21 lecke a 21. századra
A már magyarul is megjelent könyvben Harari a 21. század legnagyobb kihívásaira igyekszik felhívni a figyelmünket, ezzel párhuzamosan pedig egyfajta megoldást kínálni rájuk.
3. Andy Puddicombe: The Headspace Guide to Meditation and Mindfulness
Bill Gates listájára azért került fel Puddicombe könyve, mert az idei évben egyre nagyobb figyelmet fordított (feleségével együtt) a meditációra. Hiába, egy milliárdosnak is kell egy hobbi.
4. Tara Westover – A tanult lány
Az írónő Tara Westover memoárjáról van szó, ahol elmeséli meglehetősen extrém gyermekkorát. Westover ugyanis 17 éves volt, amikor először iskolába ment, előtte odahaza tanult – ami az amerikai Idaho hegyeit és a természetet jelenti. Gates szerint Westover nagyon jó írónő, a történet pedig a saját életéhez is talált kapcsolódó pontokat.
5. John Carreyrou: Bad Blood
Gates elmondása szerint ezt a könyvet azért választotta, mert rengeteg ismerőse ajánlotta neki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.