Tech hvg.hu 2018. október. 20. 17:03

Ki beszél már szenzorszigetről? Izgalmas megoldást talált ki helyette a Samsung

A minél nagyobb, éltől élig tartó kijelzők megvalósítása érdekében a legkülönfélébb trükköket vetik be a gyártók. A legújabb hírek szerint a Samsung is dolgozik egy érdekes megoldáson.

Megosztotta a felhasználókat az Apple által, a jubileumi iPhone-nál bevezetett notch (szenzorsziget), amit aztán gyorsan átvett számos androidos gyártó is. Tény, hogy nem túl szép látvány a kisebb-nagyobb fekete bevágás a kijelzőn, persze jól el lehet rejteni alá a szenzorokat. A notch megléte viszont ellentmond annak az elvárásnak, hogy „csupaképernyős” legyen a telefon, tehát fel van adva a lecke a gyártóknak, akik időről időre elő is jönnek különféle megoldásokkal.

Legutóbb például a Huawei és a Xiaomi élt egy olyan lehetőséggel, hogy egy hátulról feltolható tartóba helyezte el a szenzorokat, illetve úgy hírlik, hogy a Samsung is dolgozik egy megoldáson. A dél-koreai óriás a kijelző alá tenné a szelfikamerát, ami ettől még teljes funkcionalitással dolgozhatna. Benne van a Samsung a kijelző machinálásában, jövő évi telefonjaiban állítólag már oda kerül az ujjlenyomat-olvasó (ezzel azért kicsit lemaradt a fősodortól).

Azt azért ne várjuk, hogy hamarosan kézbe vehetjük ezt a szelfit rejtő megoldást, az új technológia egyelőre fejlesztési fázisában tart. 2020-ban érkezhet, például a Galaxy S11-gyel (ha még úgy fogják hívni az aktuális csúcsmodellt).

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.