Tech hvg.hu 2018. július. 31. 08:03

Nagyszerű dolgot találtak ki szegedi gimnazisták, hogy megkönnyítsék a diákok életét

Minden fontos információt egy helyre rendez, emellett csökkenti az adminisztrációs ügyintézés idejét az a Facebook Messengerre alapuló új kommunikációs eszköz, amelyet két szegedi diák készített, de nem csak a Szegeden élőknek.

A messengeres chatbotok előnye, hogy telepítés nélkül, egy már meglévő platformra támaszkodva használhatók, csak a megfelelő kulcsszavakra van szükség, az app pedig minden információt jelez. Ennek mintájára született meg korábban a MÁV menetrendes keresőjét kiegészítő (vagy azt helyettesítő) ötlet is, s most szegedi gimnazisták készítettek hasonlót.

A Sulibot egyszerre jelent új kommunikációs csatornát és az iskolai események kihirdetésére alkalmas felületet. Mivel más alkalmazást nem igényel, a diákok a Messengert megnyitva tudják használni, így pillanatok alatt információt kaphatnak arról, elmarad-e valamilyen óra, hol tartózkodik a keresett tanár, de arra is alkalmas, hogy zenét kérjenek vele az iskolarádióba. Segítségével a diákok valamilyen őket érdeklő témakörre is feliratkozhatnak.

A fejlesztők nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a bottal való beszélgetés minél személyesebb érzést nyújtson, a program ezért egyrészt barátságos hangnem szól a diákokhoz, akik becenevet is beállíthatnak maguknak. Emellett egyéni statisztikákat láthatnak az adatlapjukon, amelyek folyamatosan nyomon követhetők.

A Sulibotot úgy találták ki, hogy a szülők is használni tudják, így a Messengerbe lépve ők maguk is tájékozódhatnak az iskolai események, például a szülői értekezletek időpontjáról. Használata teljesen biztonságos, a személyes adatok megjelenítéshez ugyanis iskolai azonosítót kér, de a publikus információkat a vendégfelhasználók, így a szülők is látják.

Bár szegediek készítettek, a programot fél évre szóló ingyenes próbaidőszak keretében mindenkinek odaadják, sőt, ez idő alatt a szerverköltséget is ők állják.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.