A Titánról nagyon nehéz éles képeket készíteni, most több ilyet is közölt a Cassini űrszonda a Titánról, mely az egyetlen, aminek felszínén a Földön kívül vizet tartanak számon.
Eddig soha nem látott fotókat készített a Cassini űrszonda a Titánról, a Szaturnusz legnagyobb holdjáról. A Titánt nem könnyű jól lefotózni, mert általában vastag köd lengi körül. A Cassini űrszondát 1997-ben lőtték fel, 2004-es érkezése óta figyelte a Szaturnuszt és holdjait, amíg tavaly szeptemberben becsapódott a Szaturnuszba. A NASA által közzétett képeken jól látszik a Naprendszer második legnagyobb holdjának felszíne, a képek alapján a tudósok meg is erősítették: a Titánnak nagyon komplex összetételű felszíne van.
A Titán Földön kívül az egyetlen bolygó, melynek felszínén vizet találtak, folyók, tengerek formájában, ezért a kutatók elviekben alkalmasnak tartják az életre. Csak egy baj van: a -180 fokos átlaghőmérséklet miatt a víz a bolygó felszínén kizárólag jég formájában van jelen. A tudósok szerint a Szaturnusz-hold kérge alatt azonban folyékony állapotú vízóceán is található.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.