Tech hvg.hu 2018. június. 15. 07:02

Visszatér az internet fenegyereke, új oldalával lenyomná a Facebookot

Kim Dotcom ismét hallatott magáról, ezúttal a közösségi oldalaknak akar "egy jobb" konkurenciát teremteni.

Az elmúlt időszak történései finoman szólva sem tettek jót a közösségi oldalaknak. A Facebook Cambridge Analytica-botránya után komolyan felvetődött a kérdés, mennyire lehet bízni az adatainkat kezelő oldalakban, az ügy kipattanása után pedig meg is jelent az első mozgalom, ami a Facebook elhagyására szólította fel az embereket. Március végén például Elon Musk is döntött: letörölte magát, a Teslát és SpaceX-et is.

Valószínűleg ezt a hullámot szeretné meglovagolni – kicsit talán megkésve – az internet fenegyereként számontartott Kim Dotcom is. A Megaupload-botrányról elhíresült Dotcom, akit szerői jogok megsértésével, zsarolással és pénzmosással vádol az Egyesült Államok, Twitter-csatornáján jelentette be, hogy egy új közössédi oldalt akar indítani. Nem titkolt célja, hogy lenyomja vele a Facebookot és a Twittert, mert szerinte ezek oldalak nem megbízhatóak, és itt az ideje "valami jobbnak".

A jelenleg Új-Zélandon a kiadatása ellen küzdö Kim Dotcom olyan embereket hívott meg a projektbe, mint Edward Snowden, a Wikileaks-alapító Julian Assange vagy a Chaos Computer Club néven elhíresült német hackercsoport.

Kérdés persze, hogy miért bíznának a felhasználók jobban benne, mint a Facebookban és a Twitterben, Dotcom viszont meglehetősen magabiztos. Szerinte ugyanis a Twitter lesz a következő MySpace a neten, ami gyakorlatilag egy online "szellemvárossá" vált.

A Megaupload atyjának nem ez lenne az első ilyen vállalkozása, korábban a Skype-ot akarta lenyomni.

Ha értesülni szeretne a Facebook-alternatíve megjelenéséről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.