Tech hvg.hu 2018. június. 09. 09:03

Van az Amazonnak egy titkos részlege, ahol 50 ember dolgozik azon, hogy megtalálják a rák ellenszerét

Radikálisnak tűnő ötletektől az egészségügyi problémákon át számos területtel foglalkozik az Amazon berkein belül működő, Grand Challenge néven illetett speciális csapat, melynek nem kisebb célja van, mint megoldást találni a világ jelenlegi és várható kihívásaira.

Kicsi kis garázscégként indult, mára pedig a világ egyik legfontosabb vállalata lett az Amazon, mely az utóbbi időkben inkább rendhagyó projektjeivel igyekszik felhívni magára a figyelmet. Az egyik jelentős esemény az volt, amikor az amerikai légügyi hatóság engedélyt adott nekik, hogy tesztelni kezdjék csomagküldő drónjaikat, vagy amikor megnyílt az első olyan bolt, ahol sem kassza, sem személyzet nincs, az ember mégis úgy tud vásárolni, mint akármelyik szupermarketben. Jó ideje pedig a robotika iránt is erőteljesen érdeklődnek.

Szó mi szó, az Amazon már nagyon nem az a cég, amely egykoron volt, amit egy most napvilágra került jelentés is csak erősít. A CNBC-nek nyilatkozó névtelen források szerint a vállalaton belül 2014 óta működik egy titkos csapat, a Grand Challenge, amely különféle, elsősorban egészségügyi problémák megoldásával foglalkozik, köztük rákkutatással. A jelentésből az is kiderült, hogy a csapatot korábban 1942-nek és Amazon X-nek is nevezték, mert radikálisnak tűnő ötleteket is vizsgáltak.

Nem csak dobozolnak.
AFP / Adrian Dennis

A titkos részleget a Google Glasst is megálmodó Babak Parviz vezeti, több tucatnyi szakember irányításával. Számuk mostanra 50 főre tehető, de a jelentés szerint folyamatosan vesznek fel újabb tagokat. Utóbbi állítólag az Amazon Think Big nevű esemény keretében belül zajlik, de az egész voltaképp egy jól álcázott körítés, a célja pedig, hogy kiszűrjék a kiemelkedő tudású alanyokat, akik aztán meghívást kapnak a vállalaton belül más részlegekkel is állandó kapcsolatban álló különítménybe.

Úgy tudni, hogy a divízió mostanság orvosi technológiákkal kapcsolatos fejlesztésekre koncentrál és szoros együttműködésben dolgozik a Seattle-ben található Fred Hutchinson Rákkutató Központtal (Fred Hutchinson Cancer Research Center). A CNBC érdeklődött is ezzel kapcsolatban az intézetnél, de a szóvivő egyetlen mondattal leszerelte őket, mondván, jelenleg nincs megosztható információjuk, talán majd később.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.