Hiába készül egyre több VR-re optimalizált tartalom, a vonatkozó eszközökhöz tartozó kijelzők még mindig jelentősen elmaradnak attól, hogy a megjelenített kép valóban élethűnek látszon. Ezen a téren hozhat óriási változást a Google és az LG közös fejlesztése.
Sokáig titkolták, tavaly pedig bár bemutatták, akkor is még csak kísérleti fázisban járt az LG és a Google közösen fejlesztett kijelzőtípusa, amely a korábbiaknál is sokkal élethűbb módon képes megjeleníteni a kompatibilis tartalmakat. Az elsősorban VR-eszközökhöz gyártott panelt a napokban lezajlott, Display Week esemény keretében végre a közönség is megismerhette, az ott elhangzottak alapján pedig valóban forradalmi áttörést sikerült elérnie fejlesztőinek.
Az OLED típusú megjelenítő ugyanis több mint háromszor annyi, összességében 1443 pixelsűrűséget (ppi-t) kínál, mint a ma piacon lévő VR-szemüvegekben használt bármelyik megoldás. A 9to5Google írása szerint képernyő vizualitás tekintetében a HTC, de még az Oculus technikáját is kenterbe veri. A minőség közti drasztikus különbséget a Google AR és VR részlegét vezető Clay Bavor egyetlen mondattal érzékeltette, mely úgy szólt: az egész olyan, mintha a valóságot látná az ember. Olyan ez most, mintha bemutatták volna az első színes tévét, vagy legalábbis azzal azonos lépcsőfokot teljesítettünk volna. Erről van szó:
A képminőség drámai javulását persze nem varázsütésre érték el készítői, hanem a mögöttes technológia több ponton való fejlesztésével. Egyfelől a VR-sisakok többségében mindössze 2 megapixeles képernyők dolgoznak, az LG és a Google gyermeke a látottakat viszont 18 megapixelen, a zömmel 1080 x 1200-as felbontás helyett pedig 4,800 × 3,840-es képméretben és 120Hz-es frissítési ráta mellett jeleníti meg. Utóbbinak hála a kép nem csupán élesebb, lényegesen folyamatosabbnak is tűnik. Másfelől a panel által alkalmazott látómező (a kijelző ezen része 120 x 96 felbontásra képes) sokkal közelebbi hasonlóságot mutat az emberi szem (160×150) ezen tulajdonságaival. Az így kivetett kép nagyjából pedig olyan, mintha a saját szemünkkel látnánk valamit.
Az új típusú kijelzőt elsősorban a jövő VR- és AR (vagyis kiterjesztett valóságot használó) eszközeibe építhetik be.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.