Vasárnapig jelentkezhetnek a tudományos és üzleti élet fiatal innovátorai "a tudományos élet Woodstockjának" magyarországi előválogatójára.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és az Magyar Tudományos Akadémia (MTA) által szervezett Falling Walls Lab eseménynek június 12-én a BME ad otthont. A megmérettetésre olyan fiatal egyetemi hallgatók, kutatók vagy vállalkozók jelentkezését várják, akiknek van egy korszakalkotó ötlete, amivel jobb hellyé tennék a világot. Az elképzelés lehet kutatási téma, társadalmi célú kezdeményezés vagy találmány is, melyet a magyarországi válogatón 3 percben adhatnak elő, az akadémikusokból és sikeres piaci szakemberekből álló zsűri előtt. A verseny győztese lehetőséget kap arra, hogy idén novemberben, a verseny berlini döntőjében is bemutathassa fejlesztését több mint 50 ország versenyzői mellett. A három abszolút győztes részt vehet a Falling Walls Konferencián, amelyen a tudomány és az innováció világszerte elismert képviselőiből álló, Nobel-díjas tudósokat, akadémikusokat és vállalatvezetőket is felvonultató zsűri előtt is bemutathatja fejlesztését, és meggyőzheti őket arról, hogy ötletébe érdemes befektetni.
A pályázók az élet bármely területén felmerülő probléma megoldásával foglalkozhatnak; az egyetlen fontos kritérium, hogy a benyújtott pályamunka kutatási eredményének legyen jelentős gazdasági vagy társadalmi haszna.
Május 13-ig ezen az oldalon várják azoknak a lelkes, tudomány és innováció területén kimagasló eredményeket elérni vágyó pályázóknak a jelentkezését, akik jelenleg alap- vagy mesterképzésben vesznek részt, vagy akiknek alapdiplomájuk megszerzése óta nem több, mint 10 év telt el, vagy a mesterdiplomájuk megszerzése óta nem több, mint 7 év telt el, vagy PhD fokozatukat az elmúlt 5 évben szerezték meg.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.