A Facebook kezdeteinél is feltűnő, a közösségi oldalról készült filmben is fontos szerepet kapó Winklevoss fivérek dollármilliárdosok lettek abból, hogy a Mark Zuckerbergtől kapott pénz egy részét okosan fektették be. A Bitcoinban látták meg a fantáziát, és ők az elsők, akik elérték ezt az álomhatárt.
A Facebookról szóló film (“A közösségi háló”) főszereplői voltak a Winklevoss testvérek, Cameron és Tyler ugyanis a Harvard diákjainak szóló közösségi oldalas ötletükkel – amelybe beavatták Mark Zuckerberget is – komoly szerepük volt a Facebook létrejöttében. Így már ismerősek lehetnek.
Persze ők csak színészek (helyesebben csak egy: Armie Hammer alakította az ikerpár mindkét tagját), az alábbi képen láthatók az igazi Winklevoss fivérek – akik 2008-ban az olimpián szerepeltek evezősökként.
A sport mellett a befektetésekben is élen jártak, hiszen Mark Zuckerbergtől komoly kártérítést tettek zsebre – egész pontosan 65 millió dollárt. Ebből 11 millió dollárt 2013-ban fektettek egyetlen, akkor még alig ismert digitális valutába. Ez a kriptopénz nem más volt, mint a Bitcoin, ami akkoriban még csak 120 dollárt ért.
Ma már több mint 10 ezer dollár 1 Bitcoin értéke, sőt, a napokban egyszer a 11 ezer dollárt is átlépte az értéke. Mindez azt jelenti, hogy a legkomolyabb korai befektetők, vagyis a Winklevoss testvérek ezzel a döntésükkel a Bitcoin első dollármilliárdosai lettek – írja a Telegraph. Az ikrek egyetlen Bitcoint sem vettek ki a befektetésükből, türelmük pedig mesés gazdagságot teremtett.
Alig néhány olyan korai befektető van, aki még évekkel ezelőtt dollármilliókat tett fel a kriptovalutára, az egyik nem más, mint a Bitcoin titokzatos feltalálója, Satoshi Nakamoto – nemrég határozottan állították, hogy a fedőnév mögött Elon Musk áll.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.