Amire a Microsoft nem tudta rábeszélni a felhasználókat, azt egy csapásra elintézte neki a WannaCry és a Petya támadása.
A közelmúlt nagy hackertámadásai, közöttük a WannaCry és a Petya sok százezer gépet érintett világszerte, és hamar kiderült, mindegyiken valamelyik régebbi Windows-verzió futott. Egyedül a Windows 10 bizonyult ellenállónak az ilyesfajta támadásokkal szemben, ez a rendszer garantálja, hogy senki sem tudja váltságdíj reményében tikosítani a gépen lévő fájlokat.
Mivel a ransomware-támadások elsősorban cégek ellen irányultak, a vállalatok is hamar ráébredtek arra (amit a Microsoft hiába szajkózott már jó ideje), hogy ideje kicserélni az operációs rendszert. A SpiceWorks által végzett kutatásból kiderül, hogy bár továbbra is a Windows 7 az üzleti vállalkozások első számú operációs rendszere (68 százalék), a Windows 10-nek (13 százalék) végre sikerült lehagynia a Windows XP-t (11 százalék), elsősorban az utóbbi idők hacker-támadásainak „köszönhetően”.
Vitathatatlan, hogy a Windows XP futtatása kockázatos döntés, mivel a Microsoft már több mint három éve levette róla a kezét, viszont az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy a WannaCry legtöbb áldozata Windows 7-et használt. Mindenesetre a közelmúlt támadásai is jól mutatják, mennyire fontos, különösen a vállalkozások számára, hogy a legaktuálisabb operációs rendszer fusson a gépükön.