Tech hvg.hu 2017. július. 04. 19:00

Hát tényleg veszélyes üzem? Újabb androidos telefon robbant fel

Bár nem a Galaxy Note 7 volt a legelső felrobbanó készülék, valójában a Samsung-phablet esete óta vált különösen neuralgikus témává, hogy kifejezetten veszélyes is lehet egy okostelefon.

A napokban már felrobbant egy Lenovo-telefon, most pedig arról kaptunk hírt a neves tajvani okostelefon-gyártó, a HTC egyik készüléke okozott súlyos sérüléseket a tulajdonosának, aki többek között a Facebookra is kiposztolta, mi történt vele.

Az eset Delhiben történt, és a hölgy még januárban vette a HTC Desire Pro 10 típusú készüléket (egyébként tavaly novemberben vitte Indiába a HTC ezt a modellt). A telefonon épp nem beszéltek, nem is volt töltőre kötve, úgy robbant fel, és nemcsak a felhasználó kezét égette meg csúnyán, hanem még szemsérüléseket is okozott.

Facebook/Nidhi Kapoor

A telefon tulajdonosa leginkább azt nehezményezte (többek között a Twitteren is), hogy valójában több mint egy hét eltelte után sem kapott kielégítő választ a HTC-től. A gyártó állítólag elkérte az e-mail-címét és a készülék IMEI számát, és hiába küldte el ezeket többször is a sértett, semmi sem történt, igaz, azóta a tech-oldalak már felkapták a sztorit, így várható a HTC reakciója is.

 A hölgy, aki egyelőre nem tud dolgozni, világos válaszokat szeretne, hogyan történhetett ez, különös tekintettel arra, hogy ha mondjuk egy tömegközlekedési eszközön robban fel a telefon, akár terroristának is bélyegezhették volna.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.