Általános problémáról van szó, így könnyen megjósolható, siker lehet a legkorszerűbb technológiákra épülő horkolásgátló, amelyik a Kickstarteren gyűjti a pénzt.
Nagyjából nyolc órát kellene nyugodtan végigaludnunk éjjelente, de ha időnként kiveri az álmot a szemünkből partnerünk horkolása, akkor nem lesz pihentető az alvás. Általános problémáról van szó, ezért is vannak szép számmal már a piacon horkolásgátló eszközök, de némelyikük annyira kényelmetlen, hogy nemigen lehet rávenni a saját horkolását amúgy sem halló felet a viselésére.
Az egyik holland fejlesztés viszont, amelyik épp a netezők támogatását várja a Kickstarteren, igazán kényelmes horkolásgátló: csak egy pántot kell a felkarra csatolni. A horkolás általában akkor kezdődik, amikor valaki a hátán fekszik (egyéb esetekben egészségügyi probléma állhat a háttérben, amellyel érdemes orvost felkeresni), és ha ez a pozíció változik, akkor a horkolás is abbamarad.
A kickstarteres horkolásgátlót egy okostelefonnal párosítják (Bluetooth kapcsolaton keresztül), és amikor horkolni kezd a viselője, akkor a pánt rezegni kezd, ettől ugyan nem ébred fel a horkoló, viszont önkéntelenül is megfordul. Az eszközhöz iOS-es és androidos okostelefonos alkalmazás is tartozik (Do I Snore? – Horkolok?), ez vezérli a karpántot, és persze fel is jegyzi a horkolással kapcsolatosan történteket. Még arra is képes, hogy néhány éjszaka tapasztalatát összegezve, a rezgés erősségét is változtassa.
A karpántban jó pár érzékelő van, viszont mikrofon nincs benne. A hangok figyeléséhez az okostelefon mikrofonját használja, ami azt is jelenti, hogy a telefonnak is ott kell lennie az ágy mellett.
A korai támogatók már 69 dollárért (körülbelül 20 ezer forint) megvehetik a horkolásgátlót, amelyet jövő júniusban szállítanak.