Egy észt startup a virtuális valóság kihívásaira felelve fejlesztette tovább a hagyományos fotóautomatákat.
Tojás alakjával kissé futurisztikusnak hat a Wolfprint 3D nevű startup fotóautomata kabinja, pedig ebben is fényképek készülnek, igaz, nem akármilyenek. 3D szkennelt felvételeket lehet végeredményként kapni, mondhatnánk úgy is, hogy valósághű VR-kész avatart.
Az egész folyamat olyan, mint a hagyományos fotókabinokban, gyorsan és egyszerűen készülnek a felvételek, amelyek közül ki lehet választani a legjobbakat. Egy nap akár 350-400 ilyen felvétel is készülhet.
Eddig négy ilyen automata üzemel, de a cég merész terveket dédelget, azt szeretnék, ha a nagyvárosok bevásárló-központjaiban elterjeszthetnék masinájukat. Ehhez persze rengeteg pénzre van szükség, ezért is fordultak most a közösségi finanszírozás felé.
3D-s szkennelést persze korábban is lehetett rendelni egy arcról, alakról, de ezek nagyon drágák voltak. Az észt fiatalok módszere viszont igazán olcsó, bárki számára megfizethető. Az elkészült felvételek sokféleképpen felhasználhatók, az alábbi videó mutat is néhány példát erre.
A hosszú távú cél (a fotókabinok számának növelése mellett) létrehozni a 3D szkennerek globális hálózatát, és létrehozni egy óriási adatbázist a 3D-s avatar-képekből.