Egyre fontosabb hívószó a biztonság, néhány napon belül két cég is ezzel a tulajdonsággal kívánja vonzóvá tenni a telefonját.
A napokban mutattuk be a BlackBerry DTEK50-et, amelyet gyártója a legbiztonságosabb androidos telefonként emleget. Azonban más is igényt tart erre a címre. A kínai Gionee cég bejelentette az M6 és az M6 Plus telefont, és ugyanazt a jelzőt (legbiztonságosabb) használja rá, mint a BlackBerry a saját eszközére.
A Gionee-telefonok különlegessége az adatkódoló chip, amely védi a telefonbeszélgetéseket, fotókat, dokumentumokat, jegyzeteket és az egyéb kényes információkat. Magáról a chipről keveset tudni, a Gionee csak annyit árult el, hogy hasonlóan tárolja az adatokat, mint az Apple Pay. Ráadásul az androidos malware-ektől is megvédi a telefon tulajdonosát.
Ami a specifikációkat illeti, az M6-nak 5,5”-es, 1920 x 1080 pixeles AMOLED kijelzője van. A motorháztető alatt 1,8 GHz-es nyolcmagos MediaTek Helio P10 chipkészlet dolgozik, 4 GB RAM-mal. A belső tárhely 64 vagy 128 GB, de ez további 128 GB-tal bővíthető. A hátoldalra 13 MP-es, fázisérzékelős autófókuszos kamera, előre pedig egy 8 MP-es szelfikészítő került.
A telefon egy nagyon masszív, 5000 mAh-s akkut kapott, amelyik 6,4 órányi videolejátszást, 55 órányi folyamatos telefonálást és 33 órás stndby időt tesz lehetővé egy feltöltéssel. A teljesen lemerült telefont két óra alatt lehet 100 százalékra feltölteni. A készüléken elvileg az Android 6.0 Marshmallow fut, de nem biztos, hogy a felhasználó ráismer, a Gionee ugyanis ráhúzta a saját Amigo 3.5 rendszerét.
Az M6 Plus telefon, a nevének megfelelően, nagyobb (6”-es) kijelzőt kapott, és a hátoldali kamera is 16 MP-es lett. Még egy különbség van az előbbi modellhez képest: ennek a telefonnak 6200 mAh-s az akkumulátora. Nem lesznek túl olcsók ezek a telefonok, az M6-os 404 dollárba (kb. 114 ezer forint), az M6 Plus 434 dollárba (kb. 122 ezer forint) kerül. Nagyobb problémának tűnik, hogy a globális változatban állítólag nem lesz benne az adattitkosító chip, ez a kínaiak privilégiuma marad.